Dla kogo polecany jest lifting wolumetryczny?
Lifting wolumetryczny to jeden z odmładzających zabiegów, które można przeprowadzić w gabinecie medycyny estetycznej. Wykonywany jest w celu poprawy jędrności skóry i wymodelowania owalu twarzy. Okazuje się jednak, że wolumetria polecana jest nie tylko osobom, które zauważyły u siebie pierwsze zmarszczki. Kto więc może się poddać liftingowi wolumetrycznemu i jak właściwie wygląda ten zabieg? Piszemy w artykule.
Czym jest lifting wolumetryczny?
Lifting wolumetryczny to nic innego jak zabieg modelowania twarzy, który polega na przywróceniu utraconej objętości w miejscach, w których doszło do zmniejszenia tkanki podskórnej. Specjalne wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego wstrzykiwane są pod skórę w okolicy skroni, podbródka czy żuchwy. Zabieg pozwala wymodelować owal twarzy i przywrócić jędrność obszarom, które z wiekiem stają się zapadnięte. W rezultacie twarz wygląda na zrelaksowaną i znacznie młodszą. Zaletą jest także naturalny efekt liftingu i poprawa nawilżenia skóry. Zabieg jest bezpieczny i niemal bezbolesny. Wolumetrię wykonuje lekarz Beata Kaszyńska w gabinecie FaceMed w Warszawie.
Dla kogo lifting wolumetryczny?
Chociaż na lifting wolumetryczny decydują się głównie osoby, u których widoczne są już pierwsze oznaki starzenia, nie oznacza to, że zabiegowi nie mogą poddawać się osoby młodsze. Wręcz przeciwnie, lifting wolumetryczny coraz częściej wykorzystywany jest do korekty nosa, ust czy brody. Wolumetrię wykonuje się także u osób w średnim wieku, które np. chcą wyrównać koloryt skóry, poprawić symetrię twarzy, zwiększyć elastyczność skóry czy zmniejszyć widoczność bruzd. To także świetny sposób na pozbycie się tzw. “zmęczonego” wyglądu, co wbrew pozorom, nie zawsze ma związek z procesem starzenia.
Opis zabiegu i efekty
Wolumetrię przeprowadza się przy użyciu igły lub kaniuli, za pośrednictwem których pod skórę wprowadzany jest wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego. Zabieg liftingu wolumetrycznego wykonuje wyłącznie wykwalifikowany lekarz w gabinecie medycyny estetycznej. W zależności od obszaru na skórze lub od wrażliwości na ból u pacjenta, niekiedy stosuje się znieczulenie miejscowe. Zabieg trwa ok. 20 minut, a do 2-3 dni mogą się utrzymywać objawy, takie jak niewielki obrzęk czy zaczerwienienie. Do codziennego funkcjonowania można wrócić już po zakończeniu całej procedury. Efekty wolumetrii utrzymują się ok. 12-18 miesięcy.