Czy z bardzo suchą skórą mamy problem tylko zimą?
Wygląd naszej skóry jest odpowiedzią na ogólną kondycję organizmu oraz odbiciem naszego trybu życia. Wiele czynników wewnętrznych i zewnętrznych składa się na jej efekt wizualny, jednak dla zapewnienia jej właściwej pielęgnacji i nawilżenia konieczna jest regularność.
Co wpływa na poziom nawilżenia skóry?
Skóra naszego ciała posiada warstwę hydrolipidową, chroniącą jej głębsze warstwy oraz wnętrze organizmu przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych i uszkodzeniami. Stan naskórka i zewnętrznych warstw skóry może ulegać zmianom ze względu na stan organizmu, przebyte schorzenia, urazy. Na stan skóry może wpływać ogólny poziom nawodnienia organizmu oraz regularna aktywność fizyczna. Zdrowa, nawilżona, sprężysta i jędrna skóra ciała jest marzeniem wielu z nas, jednak częściej mamy do czynienia z przesuszeniem skóry. Nawilżaj ją i regeneruj od wewnątrz i zewnętrznie, by odzyskać jej gładkość i zdrowy wygląd.
Skóra bardzo sucha – jak ją rozpoznać?
Skóra bardzo sucha najczęściej jest zaczerwieniona i swędząca. W następstwie podrażniamy ją poprzez drapanie. Efektem drapania może być łuszczenie się jej warstw. Przyspieszanie procesu wymiany naskórka, pękanie, swędzenie, efekt cienkiej, wiotkiej i delikatnej skóry mogą świadczyć o jej nadmiernym przesuszeniu. Jeśli zaobserwujesz u siebie któryś z tych objawów, a wygląd skóry niepokoi Cię wyraźnym zaczerwienieniem, swędzeniem oraz łuszczeniem się, reaguj szybko. Regeneracja uszkodzonych fragmentów, połączona z silnym nawilżeniem może odbudować przesuszone warstwy i wpłynąć na wyraźną poprawę wyglądu skóry ciała. Silne przesuszenie i podrażnienie skóry może być również związane z wystąpieniem atopowego zapalenia skóry (AZS).
Czy z bardzo suchą skórą mamy do czynienia głównie zimą?
Silne przesuszenie skóry może być spowodowane wieloma, zewnętrznymi i wewnętrznymi czynnikami. Wśród nich są warunki pogodowe. Zimą nasza skóra narażona jest na suche powietrze, z którym mamy styczność w pomieszczeniach ogrzewanych, zimne masy na zewnątrz, a także zwiększony poziom zanieczyszczenia powietrza, związany z osadzającym się smogiem. Czynniki te znacznie wpływają na przesuszenie skóry ciała, dlatego zimą wymaga ona szczególnie intensywnej regeneracji i nawilżenia. Przyczyny wysuszenia skóry nie są jednak związane jedynie z zimą. Indywidualne uwarunkowania, nadmierna ekspozycja na słońce, stosowanie niewłaściwie dobranych kosmetyków i choroby mogą wpływać na wyraźne przesuszenie skóry.
Jak pielęgnować skórę przesuszoną?
Zatem jak wybrać krem do ciała, który zapewni Ci poprawę wyglądu skóry, zapobiegnie swędzeniu, pieczeniu i odczuciu ściągnięcia? Wybieraj wysokiej jakości produkty kosmetyczne, które posiadają skoncentrowaną formułę regenerująco-nawilżającą. Znajdziesz je głównie w seriach zimowych kosmetyków, jednak przy skórze suchej i bardzo suchej warto stosować je przez cały rok. Kosmetyki świetnie się wchłaniają, pozostawiając na skórze ochronny film. stosuj je regularnie, nie doprowadzając do nadmiernego przesuszenia i pękania skóry. Pielęgnacja powinna mieć miejsce po każdej kąpieli. Dodatkowym atutem stosowania kremów do ciała jest subtelny zapach, które pozostawiają na czystej skórze. Dzięki nim osoby, wrażliwe na silne zapachy mogą cieszyć się alternatywą dla intensywnie pachnących wód toaletowych lub perfumowanych.