Szkolenie survivalowe jako pomysł na prezent – dlaczego warto?

Szkolenie survivalowe jako pomysł na prezent – dlaczego warto?

Survival, czyli sztuka przetrwania, to już nie tylko szereg umiejętności, które powinny pozyskać osoby związane z wojskiem. Pod tym pojęciem kryją się i umiejętności, i wiedza, które bywają przydatne nawet w życiu codziennym, choć oczywiście w sytuacjach kryzysowych.

Radzenie sobie poza domem, gdy nie ma dostępu do bieżącej wody czy elektryczności, pozwala przetrwać w najtrudniejszych warunkach. Nic zatem dziwnego, że szkolenia survivalowe zyskują na popularności. Jest to także świetny pomysł na prezent, i to na każdą okazję. Dlaczego warto wybrać właśnie taki podarunek? Sprawdźmy!

Prezent w formie przeżycia

W dobie, gdy tak dużą uwagę zwraca się na ekologię, fakt, że zmagamy się z przesytem rzeczy maści wszelakiej, chętniej stawiamy na prezenty w formie przeżyć. Wybieramy vouchery na zabiegi pielęgnacyjne i relaksacyjne, pobyty w fajnych miejscach, jednodniowe wycieczki czy zwiedzanie nietypowych miejsc. Przeżycia, które dostarczają nam emocji, angażują, pozwalają nabyć wiedzy i umiejętności, to sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym.

Szkolenie survivalowe należy do właśnie tego typu pomysłów. Zamiast kolejnej rzeczy, która zbiera kurz i rzadko kiedy się przydaje, a być może jest ryzyko, że w ogóle nie trafi w gust osoby obdarowywanej, warto rozważyć voucher na szkolenie survivalowe. Jako dodatek można pokusić się o drobiazg, który przyda się podczas takiego szkolenia, ale i w prawdziwym życiu. Nie musi to być nic wyjątkowo drogiego czy skomplikowanego w obsłudze – wystarczy mocna latarka czy wielofunkcyjny nóż. Takie produkty dostępne są na stronie https://karaluch.com.pl/.

Czego uczą szkolenia survivalowe?

Podczas szkoleń survivalowych uczestnicy zwykle mają do wykonania różne zadania, najczęściej podejmują się ich w grupie. Jest to sposób na przećwiczenie teorii w realnych warunkach, choć oczywiście z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Takie szkolenie ma za zadanie przekazywać wiedzę praktyczną, ale i powinno być przyjemnością, a nawet dobrą zabawą – w zależności od konkretnego rodzaju szkolenia czy celu jego przeprowadzenia.

Uczestnicy uczą się zatem, jak poradzić sobie z rozpaleniem ogniska, gdy do dyspozycji nie ma zapałek czy zapalniczki. W jaki sposób pozyskać czystą wodę do picia i mycia, jak zbudować schronienie, jak rozpoznać gatunki roślin, które występują np. w lesie i nadają się do spożycia.

Dlaczego warto postawić na szkolenie survivalowe?

Survival to szereg umiejętności, które mogą się nam przydać w życiu codziennym. Jako społeczeństwo coraz częściej zmagamy się z trudnymi czy kryzysowymi sytuacjami, w tym katastrofami naturalnymi, zmianami klimatycznymi. Do tego dochodzą działania zbrojne, dziś wydające się być zdecydowanie bardziej realnymi niż jeszcze kilka lat temu. Za nami pandemia, która dobitnie pokazała, jak ważne są praktyczne umiejętności i wiedza o przetrwaniu, nawet w warunkach miejskich (czego zresztą dotyczy pojęcie survivalu miejskiego).

Szkolenie survivalowe jest zatem pomysłem na prezent, który może przynieść więcej dobrego niż nam się wydaje w pierwszej chwili.