Biustonosze odciążające kręgosłup – wszystko, co musisz o nich wiedzieć
Właściwie dopasowany stanik modeluje sylwetkę, wpływa na komfort codziennego noszenia, a ponadto może działać prozdrowotnie, odciążając kręgosłup. To szczególnie istotna cecha w przypadku pań z dużym biustem. Dowiedz się, jak działają biustonosze odciążające kręgosłup i dlaczego warto je nosić.
Duże piersi a ból kręgosłupa
Duży rozmiar piersi stanowi spore obciążenie dla kręgosłupa. Ich ciężar może powodować dolegliwości bólowe pleców, a także prowadzić do garbienia się i zmian w sylwetce. Duży biust może również skutkować bólami karku, ramion i głowy. Na szczęście tym przykrym dolegliwościom można łatwo zapobiec. Nie, nie musisz operacyjnie zmniejszać rozmiaru piersi – wystarczy bowiem, że właściwie dobierzesz stanik.
Od dobrze dobranego biustonosza zależy nie tylko miłe samopoczucie, ale przede wszystkim wygoda i zdrowie kobiety. Podstawowym zadaniem stanika jest stabilne podtrzymanie piersi. Odpowiada za to obwód biustonosza. Dlatego jeśli jest on zbyt luźny, ciężar biustu spoczywa na ramiączkach, co prowadzi do bólu ramion czy karku. Zbyt mały stanik, z uciskającymi miseczkami i wpijającymi się w skórę ramiączkami utrudnia z kolei przepływ krwi i limfy, co także prowadzi do dolegliwości bólowych.
Biustonosze odciążające kręgosłup
Jeśli jesteś posiadaczką dużego biustu i cierpisz z powodu dolegliwości spowodowanych źle dobranym stanikiem, zobacz, jak kupić odpowiedni model.
Biustonosze odciążające kręgosłup zapewnią Ci wygodę i delikatnie wymodelują sylwetkę. Wybierając odpowiedni model stanika, zwróć uwagę na jego obwód, który nie powinien być zbyt luźny ani zbyt mały. Ważna jest też szerokość stanika – zarówno miseczek, jak i paska u dołu bielizny. Zbyt wąski biustonosz nie spełni dobrze swej roli, zwłaszcza w przypadku dużych biustów. Ponadto w dobrej jakości biustonoszach odciążających kręgosłup występują szerokie ramiączka, najlepiej z miękkim podszyciem, co zwiększy komfort noszenia. Bardzo istotne jest, aby miseczka obejmowała całą pierś i aby ciało „nie wylewało się” pod pachami. W dolnej części miseczki może znajdować się dodatkowa pianka, która lekko usztywni konstrukcję, a jednocześnie zapewni wygodę podczas użytkowania. Dobrym wyborem jest też zapięcie na trzy haftki, co pozytywnie wpłynie na stabilność obwodu. Wybierając biustonosze odciążające kręgosłup, kieruj się też jakością materiału. Powinien on być wytrzymały, ale jednocześnie delikatny i miękki. Najlepiej, aby jakość tkaniny została potwierdzona stosownym certyfikatem.