Elementy wyposażenia wewnętrznego opakowań tekturowych
Opakowania kartonowe kojarzą się raczej z prostokątnymi pudełkami, do których sklepy internetowe pakują zamówienia. Nie zawsze są one jednak puste w środku. Zależnie od tego, co będzie w nich przechowywane albo przewożone, można włożyć do nich dodatkowe wyposażenie. Zapewnia ono bezpieczeństwo i stabilność różnych materiałów i towarów, które mogą być narażone na uszkodzenia lub powinny stać w konkretnej pozycji.
Dlaczego stosuje się dodatkowe elementy w opakowaniach tekturowych?
W opakowaniach tekturowych można transportować bezpiecznie zamówione przedmioty oraz przechowywać je na co dzień. Ich wnętrze nie jest więc bez znaczenia. Nie zawsze wystarczy uzupełnić je wypychaczami z plastiku albo papieru. Dodatkowe wyposażenie opakowań tekturowych stosuje się, aby:
- lepiej zorganizować ich przestrzeń – w ten sposób łatwiej sięga się po konkretne rzeczy, do tego przy ich pakowaniu wykorzystuje się całe dostępne miejsce,
- zapewnić dodatkowe bezpieczeństwo transportowanym przedmiotom – dotyczy to elementów minimalizujących przemieszczanie się produktów w opakowaniach oraz zabezpieczających je przed uszkodzeniami, na przykład zbiciem się czy rozszczelnieniem.
Co zalicza się do elementów opakowań tekturowych?
Dodatkowe elementy opakowań tekturowych to wszystko to, o co można uzupełnić standardowe modele. Zaliczają się do nich między innymi:
- tekturowe przegródki umieszczane na dnie opakowania,
- różnego rodzaju wypychacze, w tym ekologiczne pianki rozpuszczane w wodzie, poduszki powietrza czy papierowe ścinki,
- folia bąbelkowa do zabezpieczenia transportu,
- gąbka zabezpieczająca produkty o nietypowym kształcie,
- podstawki na przechowywane w opakowaniach przedmioty.
Elementy do wnętrza opakowań tekturowych powinny nadawać się do ponownego użycia albo recyklingu, dlatego najczęściej wykonuje się je z papieru.
Kartonowe opakowania i dodatkowe elementy ich wyposażenia kupuje się w hurtowniach. Oferuje je także producent opakowań kartonowych WOK Kartony. To najwygodniejszy sposób dostarczania zaopatrzenia dla sklepów wysyłkowych, hurtowni czy magazynów. Wiele elementów dodatkowych można zastosować przy transporcie różnych towarów, szczególnie jeśli są wielorazowe. Kompletując duże zamówienie, można dobierać nie tylko rodzaj wypełniania czy przegródek, jakie chce się zastosować, ale także ich wymiary. To wyjątkowo ważne dla tych firm, które zajmują się dystrybuowaniem materiałów łatwo ulegających uszkodzeniu albo zlecają to zadanie przedsiębiorstwom z zewnątrz, których kurierów nie znają.