Przegląd popularnych rozwiązań do organizacji przestrzeni typu open space

open space

Mogłoby się wydawać, że aranżacja wnętrz typu open space nie jest dużym wyzwaniem, ponieważ otwarte przestrzenie zapewniają projektantom pełną dowolność. Nic bardziej mylnego. Do dobrej organizacji takich pomieszczeń potrzebne są nie tylko umiejętności, wiedza i doświadczenie, ale też odpowiednie meble biurowe i moduły wystawiennicze. Podpowiadamy, po jakie rozwiązania warto sięgnąć w pierwszej kolejności.

Czym zastąpić meble biurowe w otwartej przestrzeni biznesowej?

Największym minusem klasycznych mebli biurowych jest ich wielkość, ponadto sporą wadę stanowi trudność we wprowadzaniu jakichkolwiek modyfikacji w układzie poszczególnych elementów. Kwestie te nie powinny być poważną przeszkodą podczas aranżowania otwartych przestrzeni w korporacjach, mogą natomiast okazać się ogromnym kłopotem dla projektantów odpowiedzialnych za organizację open space np. w hotelach, restauracjach, halach wystawowych. W takich wnętrzach również odbywają się różne eventy, w tym: szkolenia, konferencje, targi, warsztaty, spotkania integracyjne.

Wszystkie elementy wystroju powinny więc elastycznie dopasowywać się zarówno do pomieszczenia, jak i charakteru wydarzenia. Ważne jest także łatwe przechowywanie całego dodatkowego wyposażenia między kolejnymi eventami. Za pomocą klasycznych mebli można przygotować atrakcyjną zabudowę, lecz jej demontaż, ponowny montaż, magazynowanie oraz zmiana układu będą ambitnym i czasochłonnym wyzwaniem. Lepiej więc zastąpić dobrze znane rozwiązania nowoczesnymi elementami wystawienniczymi, które są nie tylko kompaktowe i efektowne, ale przede wszystkim funkcjonalne.

Przykłady modułów wystawienniczych do open space

W otwartych przestrzeniach doskonale sprawdzają się m.in. następujące moduły wystawowe:

  • stoiska systemowe – tego typu gotowe zabudowy są niezwykle kompaktowe, w związku z czym nie sprawiają problemów ani w transporcie, ani w przechowywaniu. Jednocześnie z części znajdujących się w zestawie można przygotować nawet kilkanaście konfiguracji;
  • ścianki i przepierzenia – w tej roli bardzo dobrze zaprezentują się zwłaszcza pylony reklamowe, będące świetnym nośnikiem treści i zarazem skutecznym narzędziem do dzielenia przestrzeni na strefy. Poza tym warto zainwestować w praktyczne regały, które w trakcie eventów mogą z powodzeniem pełnić funkcję ścianek wystawienniczych, a po wydarzeniu zamienią się w element wystroju np. hotelowej recepcji;
  • kapsuły reklamowe – takie moduły znakomicie nadają się do wygospodarowania odpowiednio wyeksponowanego miejsca dla gości specjalnych czy prowadzących. Ponadto można w nich zorganizować kameralną przestrzeń do rozmów z uczestnikami eventu. Co ważne, kapsuły rewelacyjnie prezentują się zarówno jako samodzielna konstrukcja, jak i część większej zabudowy.

Projektant firmy Clever Frame, producenta i dostawcy modułów wystawienniczych, podkreśla: Przewagą nowoczesnych modułów nad klasycznymi meblami wystawowymi jest nie tylko elastyczność, lecz również możliwość personalizacji. Klienci zdecydowani na zakup modułów mają do dyspozycji starannie zaprojektowane elementy wystawiennicze, które można szeroko modyfikować, np. poprzez zmianę koloru konstrukcji, dodanie wymiennych paneli graficznych czy wyposażenie stoiska w akcesoria uzupełniające, takie jak półki, ulotkowniki, uchwyty na TV.

Stoiska modułowe w ostatnich latach stały się poważną konkurencją dla klasycznych mebli ekspozycyjnych – przedsiębiorcy chętnie inwestują w rozwiązania zaprojektowane w sposób umożliwiający szybką reorganizację. Dzięki modułom wystawienniczym można bez problemu zamienić open space we wnętrze idealnie dopasowane do każdego wydarzenia, co jest dużym ułatwieniem szczególnie dla firm specjalizujących się w przygotowywaniu w krótkich odstępach czasu wielu różnych eventów.