Terapia IRAP – nowoczesne i skuteczne leczenie chorób stawów psów
Chore stawy to jeden z najczęstszych problemów zdrowotnych wśród naszych czworonożnych przyjaciół. Mogą mieć wiele przyczyn, od chorób wrodzonych, przez powikłania po problemach hormonalnych czy metabolicznych, aż po schorzenia powstałe w wyniku wieku psa.
Choroby stawów nie pojawiają się jednak z dnia na dzień. Mogą oczywiście być wynikiem urazu, ale najczęściej przychodzą stopniowo, a w momencie gdy zwierzak znacząco odczuwa ból problemy są już dość zaawansowane.
Jeśli Twój czworonożny przyjaciel już cierpi na problemy ze stawami, konieczne będzie leczenie. Całe szczęście nie musi to być operacja – współcześnie dysponujemy nowoczesnymi technologiami, które są mniej inwazyjne, ale wciąż pomogą uratować zdrowie psa.
Przeczytaj także: https://przychodniagrodzisk.pl/Laparoskopia
IRAP I i IRAP II – innowacja w leczeniu stawów
Do najczęściej wybieranych technologii leczenia psich stawów należą IRAP I oraz IRAP II. Jest to technologia wykorzystywana także do leczenia ludzi = i to ze znaczącymi sukcesami. Do jej zalet należy brak konieczności interwencji chirurgicznej, nie musimy więc stresować pupila (ani siebie) inwazyjnym zabiegiem.
W laboratorium weterynaryjnym zostaje pobrana psu krew, a następnie wytwarza się z niej autologicznie inkubowana surowice. Zawiera ona cytokiny i czynniki wzrostu, które pozwolą zahamować stan zapalny stawów oraz pomogą przywrócić naszemu pupilowi dawną sprawność. Terapia ma za zadanie bezpośrednio zwalczyć źródło zapalenia stawów. Wyróżnia się wysoką skutecznością oraz brakiem zakażeń i innych efektów ubocznych.
Terapia IRAP – czy dla każdego psa?
Terapię IRAP I oraz IRAP II szczególnie zalecamy pieskom, którym nie pomogło leczenie farmakologiczne, a jednocześnie ich stan zdrowia wyklucza operację. Dzięki niewielkiej inwazyjności i wysokiej efektywności IRAP, możesz liczyć na przywrócenie pupilowi pełnej sprawności. Zabieg należy powtarzać, ale jedna tura najczęściej wystarcza na od 2 do 4 lat szczęśliwego psiego życia.
Źródło: