Rękawice ze srebrem. Gdzie i kiedy się przydają?
Srebro w medycynie wykorzystywane jest już od starożytności. Ze względu na swoje wysokie właściwości antybakteryjne, uważane było za naturalny antybiotyk, który służył do leczenia trudno gojących się ran. Obecnie wciąż uznawane jest ono za cenny surowiec, który znajdziemy nie tylko w kosmetykach, ale także jako składnik opatrunków uciskowych i rękawic leczniczych. Na czym polega działanie srebra w rękawicach uciskowych i kiedy można je stosować? Wyjaśniamy.
Jak działają rękawice z cząsteczkami srebra?
Rękawice uciskowe z cząsteczkami srebra wykonane są z bawełnianych materiałów, które dobrze dopasowują się do wyglądu oraz rozmiaru dłoni. Poza tym ich ergonomiczny kształt umożliwia noszenie ich pod rękawicami roboczymi lub zwykłymi. Opaska elastyczna ze sklepu medycznego Rehamed zawiera włókna węgla oraz miedzi, które w połączeniu ze srebrem oddziałują na skórę przez mikroelektrostymulację. Oznacza to, że noszenie jej podnosi temperaturę w miejscu bólu, a tym samym ogranicza jego odczuwanie i zmniejsza uporczywe dolegliwości.
Z racji tego, że srebro działa antybakteryjne, antywirusowo oraz grzybobójczo, eliminuje możliwość rozwoju bakterii oraz drobnoustrojów na powierzchni rąk, a co za tym idzie, pozwala na zachowanie wysokiego poziomu ich higieny. Co więcej, zastosowana bawełna właściwie przepuszcza powietrze i pozwala na swobodne oddychanie skórze, jednocześnie zapobiegając tworzeniu się nieprzyjemnych zapachów.
Kiedy warto stosować rękawice ze srebrem?
Rękawice lecznicze z cząsteczkami nanosrebra przede wszystkim wykorzystywane są profilaktyczne do poprawy wyglądu nieestetycznych i napuchniętych dłoni. Przyczyn tego problemu może być wiele, między innymi czynniki genetyczne i środowiskowe, zaburzenia hormonalne czy choroby układu krążenia. W niektórych przypadkach ich źródłem mogą okazać się także żylaki, które objawiają się poprzez zgrubienia występujące wraz z dolegliwościami bólowymi wyraźnie wpływającymi na komfort codziennego życia.
Rękawice ze srebrem zalecane są również we wspomaganiu obrzęków stawów, w bólach reumatycznych oraz zwyrodnieniowych. Oprócz tego doskonale sprawdzają się po urazach ortopedycznych, po zdjęciu gipsów lub usztywniaczy, w przypadku których przyspieszają procesy gojenia się tkanek.
W związku z tym, że srebro ma silne właściwości bakteriobójcze, rękawice uciskowe z jego zastosowaniem ograniczają i hamują rozwój bakterii. W rezultacie z powodzeniem używane mogą być przez osoby zmagające się ze stanami zapalanymi, ranami, podrażnieniami lub infekcjami grzybiczymi dłoni.