Jak za pomocą srebrnych i złotych dodatków zaaranżować ciekawy wystrój wnętrza?

wystrój wnętrza

Jednym z gorętszych trendów w wystroju wnętrz od dłuższego czasu jest styl glamour. Jego cechy charakterystyczne to elegancja oraz pełne klasy i połysku aranżacje. To styl, w którym srebrne i złote dodatki są po prostu niezbędne. Można je jednak wykorzystać także w każdym innym stylu. Jak dodać połysku swojemu domowi, zachowując umiar i unikając kiczu? Jak z pomocą srebrnych i złotych dodatków wyczarować nową, ciekawą aranżację?

Srebrne i złote dodatki na szybką zmianę

Chcąc ożywić albo nawet zupełnie zmienić wystrój wnętrza, wcale nie trzeba od razu wymieniać mebli i dywanów oraz przemalowywać ścian. Naprawdę ogromnych zmian można dokonać, wymieniając jedynie dodatki. To znacznie tańszy i szybszy sposób na przearanżowanie pomieszczenia.

Jeśli marzy Ci się wspomniany już styl glamour albo chcesz dodać wnętrzu nieco elegancji, koniecznie wykorzystaj srebrne i złote dodatki! Są na tyle neutralne, że z łatwością dopasujesz je do niemal każdej kolorystyki. Pamiętaj jedynie, żeby zachować umiar.

Poduszki, kapy, zasłony i obrusy w akcji!

Najłatwiejszym sposobem na wprowadzenie połyskujących akcentów jest wykorzystanie poduszek uszytych z tkanin z dodatkiem złotych lub srebrnych przędz lamateksowych. Ogromną popularnością w nowoczesnych wnętrzach cieszą się marmurkowe wzory z połyskującymi elementami. Czemu więc nie zamówić trochę materiału i nie uszyć sobie stylowych poszewek na poduszki?

Kolejnym sposobem na dodanie elegancji pomieszczeniu jest użycie obrusa albo bieżnika ze złotym lub srebrnym wzorem. Możesz też wykorzystać złote lub srebrne tkaniny do uszycia nowej kapy na swoją sofę albo stylowych zasłon. Materiałowe dodatki ze srebrnymi i złotymi akcentami, zmienią styl wnętrza, nie pozbawiając go jednak przytulności. Warto jednak pamiętać, że co za dużo, to nie zdrowo. Wykorzystaj tylko niektóre z zaproponowanych wyżej dodatków, zwłaszcza jeśli chcesz zaaranżować na nowo niewielkie wnętrze.

Ogromny wybór złotych i srebrnych tkanin, które mogą Ci posłużyć do przemiany swojego salonu czy sypialni, znajdziesz w sklepie internetowym POLONTEX. Możesz też wykorzystać ich taśmy ozdobne oraz różowo-złote poduszki ozdobne.

Inne dodatki do stylowego wnętrza

Jeśli chcesz przemycić także inne złote i srebrne dodatki, możesz zainwestować też w:

  • stylowe lustro o złotej lub srebrnej ramie,
  • złote lub srebrne świeczniki,
  • złote lub srebrne doniczki.

Pamiętaj, nie trzeba wiele, żeby całkowicie „przebrać” wnętrze swojego salonu, jadalni czy sypialni. Kilka dobrze przemyślanych, połyskujących dodatków w pełni wystarczy!