Bełchatów – jakie miejsca powinno się zobaczyć w okolicy?

Bełchatów

Bełchatów to miasto zlokalizowane w województwie łódzkim. Jest to siedziba powiatu bełchatowskiego oraz gminy Bełchatów. Przemysłowa metropolia kojarzy się przede wszystkim z kopalni, elektrowni oraz krajobrazu narysowanego przemysłową działalnością człowieka. Z tego powodu dla większości osób Bełchatów to wyłącznie przytłaczająco wielka wyrwa w ziemi w Polsce. W miejscowości następują jednak modernizacje i ulepszenia, za których sprawą z czasem przyjeżdża tam coraz więcej osób. W grupie zainteresowanych bardzo często zauważyć można przedsiębiorców, którzy zawierają umowy z lokalnymi przedsiębiorstwami. Bełchatów jest więc perfekcyjnym punktem zarówno dla zwiedzających, jak i inwestorów. Zobacz, gdzie możesz szybko znaleźć piękne miejsca do relaksu, ale również znane w swojej branży przedsiębiorstwa, które mogą zaoferować markowe przedmioty.

Rejestr najlepszych przedsiębiorstw w Bełchatowie

W Bełchatowie ogromne znaczenie dla aktywności tego wielkiego terenu ma największe w państwie zagłębie paliwowo-energetyczne. Kopalnia Węgla Brunatnego „Bełchatów” oraz Elektrownia Bełchatów sprawiają, że miasto jest ważnym ośrodkiem energetycznym. Niemniej jednak nieustannie rozwijają się inne sektory gospodarki. Zwiększającą się popularnością cechuje się branża logistyczna i motoryzacyjna, a zwłaszcza mechanika samochodowa oraz blacharstwo, lakiernictwo i spawalnictwo. Umacnia się także przemysł spożywczy i gastronomiczny. Reprezentowany jest przez takie firmy jak  piekarnie bary czy też restauracje serwujące dania z różnych stron świata. Więcej przedsiębiorstw znajdujących się w Bełchatowie z łatwością możesz znaleźć na stronie: https://ebelchatow24.pl/. Znajdują się tam zarówno różnego typu sklepy, jak i punkty usługowe. Dzięki temu możesz porównać ciekawe propozycje i wybrać tę najlepszą Przede wszystkim warto zapoznać się z działem usługi transportowe Bełchatów. Te firmy mogą okazać się przydatne w wielu przypadkach.

Jakie zabytki można odwiedzić w Bełchatowie?

Na terenie gminy Bełchatów znajduje się dużo parków, terenów zielonych oraz miejsc codziennego relaksu. Przez Bełchatów przepływa niewielka rzeczka Rakówka.

Spotkać można też kilkanaście innych akwenów, wśród których są piękne stawy i oczka wodne. Najczęściej odwiedzanymi miejscami są jednak interaktywne muzeum PGE Giganty Mocy oraz zabytkowy dwór Olszewskich. Muzeum w szczególnie ciekawy sposób opowiada o wytwarzaniu energii elektrycznej. Posiadłość rodziny Olszewskich to niezwykle urodziwy, późnobarokowy kompleks dworsko-parkowy wzniesiony w XVIII wieku. W parku zaraz przy dworze Olszańskich powstała tzw. ścieżka geologiczna. Części skał takich jak piaskowiec kwarcytowy czy głazy narzutowe zostały dostarczone przez Kopalnię Węgla Brunatnego Bełchatów. Dla pasjonatów historii naturalnej obowiązkowym punktem na terenie Bełchatowa będzie też ekspozycja z szczątkami mamuta włochatego. Można ją obejrzeć w gablocie na terenie Muzeum Regionalnego.

Życie kulturalne i sportowe w Bełchatowie

W Bełchatowie organizowane są cykliczne wydarzenia, które ściągają tysiące zainteresowanych z całego rejonu. Do najpopularniejszych należą konkursy poetyckie, Festiwal Młodej Sztuki czy Ogólnopolski Przegląd Piosenki Żeglarskiej. Bełchatów jest też ważnym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym w okolicy. Fanów zyskał przede wszystkim za sprawą drużyny siatkarskiej Skra Bełchatów. Siatkarze dużo razy zdobywali najważniejsze puchary. Kibice przez pewien okres mogli też obserwować zmagania klubu piłkarskiego GKS Bełchatów w najlepszej lidze w kraju. Bełchatowska baza sportowa składa się ze stadionu, kilku hal sportowo-widowiskowych, obiektów treningowych, a także basenów, kortów tenisowych, hal gimnastycznych i boisk przy placówkach edukacyjnych.