Co lepsze kosiarka spalinowa czy akumulatorowa?

kosiarka

Jeżeli posiadamy ogród, to trudno byłoby funkcjonować bez odpowiedniej kosiarki. Trzeba jednak podkreślić, że jest wiele opinii na temat tego, która z nich jest lepsza – spalinowa czy akumulatorowa? Chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości na ten temat, postaraliśmy się o to, żeby przygotować fachowy tekst. Po więcej szczegółów zachęcamy do jego lektury.

Czym się charakteryzują najlepsze kosiarki spalinowe?

Najlepsze kosiarki spalinowe charakteryzują się tym, że świetnie radzą sobie przy dużych powierzchniach terenu. Największym plusem sprzętu, jakim jest kosiarka spalinowa z napędem jest to, że z łatwością wytną nawet mokrą trawę. Jest to szczególnie ważne wtedy, kiedy mamy bardziej deszczowe miesiące jak np. lipiec i potrzebujemy koniecznie w danym dniu skosić trawę. 

W kontekście kosiarek nie możemy zapomnieć o tym, że są one bardzo efektywne. Ich moc od 3,5 do 5,5 KM sprawiają, że w krótkim czasie poradzą sobie z danym areałem. Przy całej palecie zalet, nie można zapomnieć o tym, że ma ona również wady. Przede wszystkim nie poradzi sobie z wysokimi trawami, generuje sporą ilość spalin, co wpływa na nasze środowisko oraz produkuje nieprzyjemny zapach. Jeżeli jesteście jednak przekonani, że to produkt dla was, to na narzedzia24na7 znajdziecie świetne produkty, które jak najbardziej warto zakupić.

Co oferuje podkaszarka akumulatorowa?

Powiedzieliśmy sobie w paru słowach czym charakteryzują się dobre kosiarki spalinowe z napędem. Teraz czas na jego konkurenta, czyli kosiarka akumulatorowa z napędem. To świetny produkt na mniejsze tereny, czyli działki czy też niewielkie ogrody. Gdybyśmy mieli wymienić największy plus produktu jakim jest podkaszarka elektryczna, to powiedzielibyśmy, że brak hałasu oraz ekologia. Nie ma tutaj żadnych spalin, więc nie będzie też przykrego zapachu, który pojawia się w spalinowych odpowiednikach.

Mała kosiarka elektryczna z pewnością wystarczy na niewielkie tereny, a też warto ją zakupić, jeżeli dany teren jest zamieszkały przez osoby starsze, które nie chcą hałasu oraz nie mają siły, by kosić trawę sprzętem typu kosa akumulatorowa, bo rzeczywiście, jego utrzymanie w rękach wymaga odrobinę mocy. Istotne jest to, że podkaszarka akumulatorowa ma moc podobną do spalinowej, a w dodatku nie potrzeba mieć źródła zasilania i nie generuje zanieczyszczeń. Jest to więc sprzęt, w który warto zainwestować.

Jaka jest ostateczna decyzja co do wyboru?

Najważniejsze jest to, jakie przyjmiemy kryteria. Dla dużych podwórek lepiej sprawdzi się kosiarka spalinowa z napędem, natomiast przy mniejszych lepszym wyborem będzie kosiarka akumulatorowa z napędem. Akumulator ma to do siebie, że ma swój żywot, więc jeżeli wysiądzie, to będzie trzeba go znów naładować. 

Gdybyśmy mieli podjąć ostateczną decyzję na temat tego, który ze sprzętów wybrać, odpowiedzielibyśmy, że ten akumulatorowy. Owszem, jest to droższy sprzęt, ale tania kosiarka elektryczna może kosztować 200-300 zł, co naprawdę nie jest dużym wydatkiem. To opcja, która łączy wygodę oraz ekologiczność, co zdecydowanie za nią przemawia.