panele LVT

Panele winylowe znane są również pod nazwą LVT – Luxury Vinyl Tiles. Sprzedawane są w formacie płytek w rozmiarze podłogi drewnianej lub ceramiki. Panele winylowe zapewniają optymalną funkcjonalność podłogi, jeśli chcesz dowiedzieć się co to są panele LVT czytaj dalej.

Co to są panele LVT?

Panele winylowe w Polsce dostępne są  na rynku Polskim od początku lat 90 ubiegłego wieku, na rynkach europejskich pojawiły się w latach 80. ubiegłego wieku i od tamtego czasu nadal zyskują na popularności. Wyglądem łudząco przypominają płytki lub drewniane deski, mając bardzo dobre właściwości przewodzące. Panele LVT występują w wielu wzorach, kolorach i rozmiarach. Wybór jest tak duży, że jest się w stanie dobrać je do każdego stylu, wszystkich wymyślonych przez siebie aranżacji.

Panele LVT w przeciwieństwie do płytek ceramicznych są ciepłe, zatem chodzenie po nich bosą stopą jest przyjemne. W ofercie Salonu Podłóg Super Parkiet otrzymasz panele LVT różnych firm, oferujących szeroką gamę produktów.

Czy panele LVT są wytrzymałe?

Panele LVT są bardzo wytrzymałe i efektywne, można kłaść je w pomieszczeniach wysoce eksploatowanych. Nie tylko w domach, ale także w obiektach użyteczności publicznej, na przykład w szpitalach, przedszkolach, szkołach, urzędach itp. Panele winylowe są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne oraz są odporne na wilgoć.

Czy panele winylowe można montować w pomieszczeniach z wyższym współczynnikiem wilgotności?

Jak najbardziej, panele winylowe nadają się do takich pomieszczeń, jak kuchnie czy łazienki, w których poziom wilgotności jest wyższy niż w pozostałej części domu. To wodoodporny materiał, który wytrzyma, kiedy wyleje się na podłogę woda. To również propozycja wykorzystania paneli LVT na ścianach łazienki, zamiast płytek. Coraz częściej korzysta się z tej możliwości, choćby dlatego, że są estetyczne i mają niewielką grubość, ale także przez wzgląd na ciekawe wzornictwo i łatwy montaż.

Panele winylowe a ogrzewanie podłogowe

Kolejnym powodem rosnącej popularności paneli LVT jest ich bardzo dobre przewodnictwo cieplne i możliwość wykorzystania ich przy posadzkach z coraz częściej wybieranym ogrzewaniem podłogowym. Prawie wszystkie z paneli winylowych nadają się do ogrzewania podłogowego, niemniej pamiętaj, by przed zakupem upewnić się, że producent je rekomenduje do takiej posadzki.

Panele LVT winylowe są sposobem na szybki remont podłogi, ale także na błyskawiczną metamorfozę łazienki. Jeśli nie chcesz kuć płytek w swojej łazience, użyj paneli LVT, pamiętaj jednak, że powierzchnia, na którą je położysz, musi być idealnie gładka.