Co warto wiedzieć o świecach komunijnych na stół?

świece

Pierwsza Komunia Święta jest ważnym wydarzeniem w życiu katolików. Po uroczystości w kościele przychodzi pora na tradycyjne przyjęcie. Warto nadać mu odświętny nastrój za pomocą dekoracji, takich jak świece komunijne na stół. Dodatki powinny być eleganckie, aczkolwiek nieprzesadzone.

Jaki kolor i kształt świec komunijnych na stół wybrać?

Wśród świec komunijnych na stół królują tradycyjne barwy, takie jak biel, ecru, złoto i srebro. Można jednak zdecydować się także na bardziej oryginalny kolor, jeśli będzie on spójny z resztą kompozycji: miętowy, jasnoróżowy, niebieski, czerwony bądź liliowy. Świece komunijne na stół przybierają różne formy, a najpopularniejszymi są modele walcowate, kule i smukłe stożki. Oryginalne rozwiązanie stanowią świece pływające umieszczane w szklanym naczyniu z wodą, które z pewnością przykują wzrok gości. Warto zadbać też o odpowiednią oprawę w postaci szklanych lub ceramicznych świeczników oraz złotych lub lustrzanych podstawek. Taki zestaw będzie prezentował się efektownie, lecz jednocześnie nie przytłoczy innych elementów dekoracji.

Czym kierować się przy wyborze świec komunijnych na stół?

Świece komunijne na stół najlepiej jest dopasować pod kątem innych elementów znajdujących się na nim. Na przykład, jeśli do białego obrusu dobrano kontrastujące bieżniki i serwetki, warto wybrać świece pasujące właśnie do nich. Lepiej jednak zrezygnować z nadmiernie krzykliwych dekoracji. Z elegancją będą kojarzyły się przede wszystkim ozdoby w odcieniach srebra i złota. Wybór świec komunijnych na stół powinien być uzależniony także od wielkości blatu. Jeśli jest on niewielki, dodatki także nie mogą być duże, ponieważ przytłoczyłyby kompozycję.

Jak stworzyć kompozycję ze świecami komunijnymi na stół?

Świece komunijne na stół prezentują się świetnie otoczone wieńcem z bukszpanu lub postawione na lustrzanej tacy wśród innych ozdób. Duża świeca wygląda dobrze w centralnym miejscu stołu. W przypadku mniejszych dekoracji, warto ustawić je w różnych miejscach po kilka sztuk w jednym.

Podsumowanie

Świece komunijne są tradycyjnym elementem przyjęcia i nie może ich zabraknąć na stole. Mają znaczenie symboliczne, ale także stanowią świetną dekorację. Elegancji wydarzeniu nadadzą te w kolorze złota lub srebra, lecz nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać inny odcień, o ile nie będzie on nadmiernie krzykliwy. Warto pamiętać o tym, że dekoracje mają być jedynie dodatkiem do uroczystości, a nie przesłaniać jej znaczenie.