Czym jest hosting z certyfikatem ssl?

hosting SSL

Osadzenie strony na superszybkim hostingu i to z możliwością korzystania z SSL, to marzenie każdego administratora serwisu WWW. Połączenie tych dwóch cech sprawia, że witryna działa szybko, sprawnie, płynnie i – co najważniejsze – zapewnia stabilny dostęp do wszystkich najważniejszych usług.

Jak to jest z tą prędkością?

Jeśli hosting z certyfikatem SSL ma spełniać pokładane w nim nadzieje, to musi on zapewniać użytkownikowi maksymalną szybkość pracy. W nowych hostingach strony osadza się na dedykowanych, serwerowych odmianach dysków SSD. Mowa tu oczywiście o dyskach NVMe, które zapewniają dużo większą szybkość pracy, niż standardowe dyski SSD. Dzięki temu użytkownicy tych hostingów mogą korzystać ze znacznie wyższych limitów IOPS i IO, które zapewnią optymalną wydajność i to nawet w przypadku obciążenia dużą liczbą wejść.

Szybkość w połączeniu z pamięcią podręczną

Istotą szybkiej obsługi strony jest osadzenie jej na szybkim serwerze, a także skorzystanie z potencjału zoptymalizowanej pamięci podręcznej. Serwery LiteSpeed to rozwiązania, które potrafią obsłużyć znacznie większy ruch niż inne serwery webowe. Ich najważniejszym komponentem są wspomniane wcześniej dyski NVMe. Co więcej, dyski te są kompatybilne z Apache! Co więcej, obsługuje je szybka i niezawodna pamięć LSCache, dzięki której można znacząco przyspieszyć aplikacje takie jak Joomla, WordPress, czy też Drupal. Oferta hostingu zapewnia też możliwość darmowej migracji zawartości strony, a także krótki czas ponownego wdrażania transferowanych plików.

SSL – to się liczy!

Za bezpieczeństwo danych transferowanych w ramach hostingu odpowiada rzecz jasna certyfikat SSL. W tym przypadku ma się do czynienia z certyfikatem Let’s Encrypt, który – co ważne – jest instalowany automatycznie na wybranym hostingu (i to niezależnie od wybranego pakietu). Warto też podkreślić, że certyfikat ten jest w pełni darmowy i może być instalowany dla każdej domeny przypisanej dla danego hostingu. Na uwagę zasługuje również fakt, że zoptymalizowany hosting SSL zapewnia możliwość bezpiecznego wysyłania wiadomości e-mail za pośrednictwem serwera poczty z certyfikatem SSL.

Efektywne zarządzanie całością

Zoptymalizowany pod kątem użytkownika hosting z SSL musi zostać wyposażony w czytelny panel administracyjny, który na bieżąco będzie monitorował ruch sieciowy w obrębie administrowanej strony. Co więcej, panel ten (coraz częściej) jest wyposażany w cały pakiet usprawniających pracę dodatków, w tym funkcjonalny tryb nocny. Oczywiście całość interfejsu jest w pełni responsywna, dzięki czemu można z niego korzystać również za pośrednictwem alternatywnych platform sprzętowych. Ważne jest również to, aby w ten sposób można było zarządzać przestrzenią dyskową zlokalizowaną w Polsce, gdyż przedkłada się to na bezpieczeństwo całej, systemowej architektury i stabilność osadzonej strony.

Podsumowując, certyfikat SSL to podstawa każdego hostingu, który powinien oprócz maksymalnego bezpieczeństwa, zapewniać również optymalną płynność i wydajność sprzętową.