Darjeeling i Kalimpong – Otwarte drzwi dla turystów

turystyka

Słynne na całym świecie stacje wzgórz Zachodniego Bengalu, Darjeeling i Kalimpong zostały otwarte dla turystów po około sześciu miesiącach przerwy z powodu pandemii koronawirusa. Już 5 września rząd Bengalu Zachodniego zezwolił hotelom Kalimpong i Darjeeling na ponowne otwarcie swoich bram dla publiczności, przestrzegając norm higieny i zachowania dystansu społecznego.

Prezes Stowarzyszenia Właścicieli Hoteli Darjeeling, Sangey Tshering , powiedział w oświadczeniu, że ponowne otwarcie hoteli powinno zmotywować turystów do odwiedzenia tego miejsca, co z kolei pomoże w stopniowym przywracaniu sektora turystycznego do normalnego stanu .

Uważa się, że turystyka jest jednym z najważniejszych źródeł dochodu w Darjeeling i Kalimpong, a ponad 15 procent ich populacji czerpie z niej środki do życia. Według danych turystycznych regiony odwiedza rocznie ponad 10 lakh turystów krajowych i zagranicznych . Jednak te miejsca musiały w tym roku cierpieć na całkowitą blokadę przez długi czas z powodu kryzysu COVID-19.

Zarówno Darjeeling, jak i Kalimpong mają teraz niskie pozytywne przypadki COVID-19 . Obecnie dystrykt Kalimpong ma drugie najniższe pozytywne przypadki COVID-19 w Bengalu Zachodnim, a pierwszym jest Jhargram.

Prawie wszystkie popularne hotele zapewniły, że będą utrzymywać ścisłą higienę i dokładnie odkażać swoje budynki zgodnie z odpowiednimi planami, gdy zaczną przyjmować gości.

Jak stwierdził dyrektor renomowanego hotelu Diamond Oberoi, po zameldowaniu się patrona przydzielony mu pokój zostanie dokładnie odkażony i pozostawiony pusty na 3 dni, zanim zostanie przydzielony innemu turyście. Ponadto goście zostaną poddani kontroli temperatury na wejściu do hotelu, a personel obowiązkowo będzie nosił rękawiczki i maski. Aby uniknąć spotkań towarzyskich, od tej pory w hotelu nie będzie dostępny system bufetowy dla gości.

Usługi transportu publicznego łączące Siliguri i Nowe Jalpaiguri z Kalimpong i Darjeeling już zostały wznowione.