Ferie zimowe – gdzie warto się wybrać z drugą połówką?

ferie zimowe

Wyjazd na ferie zimowe ma być krótkim wypoczynkiem od trudów dnia codziennego, szczególnie gdy nie ma się potomstwa można wybrać się na zimowy urlop w dowolnie wybrane miejsce decydując na podstawie własnych preferencji. W końcu ferie to już nie tylko domena najmłodszych – również dorosłym należy się odpowiednia dawka wypoczynku. Aby w okresie, gdy dzieci szkolne mają wolne nie nocować w jednym hotelu z najmłodszymi, warto zabrać drugą połówkę w miejsca niezbyt popularne na zimowy wypoczynek, ale równie piękne w tym okresie roku – idealne będą nadmorskie okolice.

Ferie zimowe – urlop spędzony nad morzem?

Polskie morze nie należy do najpopularniejszych destynacji poza sezonem letnim. Jest to jednak duży błąd – zimowe spacery po plaży są równie atrakcyjne jak te letnie. Dodatkowo nie trzeba mierzyć się z tłumami turystów, a w okresie gdy przypadają ferie, z gromadkami dzieci. Lepiej jednak wybierać większe ośrodki miejskie – łatwiej wtedy znaleźć przytulne restauracje czy hotele działające poza sezonem. Idealnym miastem na wypad w ferie jest Szczecin. Mimo, że nie leży on nad samym morzem, dojazd do Międzyzdrojów czy Świnoujścia jest bardzo łatwy. Ze względu na rozmiary łatwiej znaleźć również atrakcyjny hotel Szczecin. Jeśli zaś przyjeżdża się samochodem na ferie wszędzie można dojechać. Zimowy urlop nad morzem ma wiele zalet. To właśnie na ten okres przypada najwięcej sztormów, a co za tym idzie panuje sezon na zbieranie bursztynów – można znaleźć piękny kamyk na podarunek dla swojej drugiej połówki. Powietrze nasycone jest z kolei ogromną ilością jodu, co pozytywnie wpłynie na kondycję organizmu i zdrowie dróg oddechowych. Z reguły można również cieszyć się niższymi cenami zarówno gdy chodzi o noclegi, jak i jedzenie w restauracjach czy smażalniach ryb. Zima może być całkiem dobrym okresem, gdy chodzi o podróż nad Morze Bałtyckie. 

Jak wybrać najlepszy hotel Szczecin i okolice? 

Wybór najlepszego miejsca noclegowego wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. Trzeba znaleźć coś, co odpowiada potrzebom i mieści się w założonym budżecie. Fortunnym jest to, że w okresie ferii zimowych hotel w Szczecinie będzie tańszy niż w czasie trwania sezonu. Można zatem wybierać odległość od najpopularniejszych atrakcji tego miasta czy nawet udogodnienia oferowane urlopowiczom, w zależności od preferencji. Wybór hoteli nad morzem w okresie zimowym jest nieco mniejszy, jednak za podobną cenę, jak w okresie letnim można wybrać nocleg w dużo wyższym standardzie, a często nawet z dodatkowymi usługami w cenie. 

Co zobaczyć w Szczecinie aby było przyjemnie i romantycznie?

Szczecin jest pięknym miastem na pograniczu dwóch kultur – niemieckiej i polskiej. Dodatkowej egzotyki dodaje mu fakt, że od lat stanowi ważny ośrodek portowy, gdzie żeglują marynarze z różnych stron świata. Warto zobaczyć Zamek Książąt Pomorskich, Wały Chrobrego – po których spacer będzie bardzo romantycznym wydarzeniem. W niedalekiej odległości są również miasta: Międzyzdroje czy Świnoujście z pięknymi plażami do spacerów nad brzegiem morza.