Jak przygotować się do rodzinnej wycieczki rowerowej

wycieczka rowerowa

Wycieczka rowerowa to doskonała atrakcja dla całej rodziny, dzięki której spędzicie przyjemne chwile na świeżym powietrzu, poprawicie swoją kondycję fizyczną oraz przeżyjecie wspólną, ekscytującą przygodę. Do takiej wyprawy należy jednak odpowiednio się przygotować, pamiętając o niezbędnym sportowym wyposażeniu. Co należy ze sobą zabrać? O czym pamiętać szczególnie w przypadku dzieci?

Obuwie

Bolesne odciski podczas rowerowej wycieczki to prawdziwa katastrofa! Należy zatem zadbać o odpowiednie obuwie. Miłośnicy kolarstwa wykorzystują często specjalistyczne buty, dopasowane do rodzaju trasy, jednak na prostą wycieczkę z dziećmi wystarczyć powinny wygodne buty sportowe o dopasowanym rozmiarze. W sklepach dużych marek, takich jak adidas kod rabatowy pomoże nam znacznie zaoszczędzić, pozwalając jednocześnie na wybór spośród wielu różnych modeli opracowanych przez renomowaną firmę, o szerokiej gamie rozmiarów i fasonów dla dorosłych oraz dzieci.

Kask i ochraniacze

Kask to dla rowerzysty w każdym wieku absolutny must-have! Nie bez powodu jest on uważany za niezbędny, pozwala bowiem na ochronę zdrowia i uniknięcie tragicznych skutków niektórych wypadków. Szczególnie dla dzieci, które dopiero uczą się jeździć na rowerze, jest to element, który znacznie poprawi jego bezpieczeństwo. Chcąc w pełniejszy sposób chronić dziecko, warto pomyśleć także o ochraniaczach, które pomogą uniknąć urazów przy okazji ewentualnych upadków. Kask oraz ochraniacze powinny być właściwie dopasowane – przylegać do ciała, nie będąc jednocześnie ciasnymi ani luźnymi. Oczywiście, dorośli także mogą zaopatrzyć się w ochraniacze, dbając o swoje bezpieczeństwo oraz dając dzieciom dobry przykład. Kod promocyjny decathlon pozwoli na zakup wysokiej jakości markowych produktów w atrakcyjnej cenie.

Wyposażenie roweru

Obowiązkowe wyposażenie roweru jest regulowane przez prawo. Należy do niego jedno światło przednie, białe lub żółte, świecące światłem migającym lub ciągłym, światło tylne tego samego typu, czerwone tylne światło odblaskowe, sprawny hamulec oraz sygnał dźwiękowy, np. dzwonek. Te elementy bardzo często kupujemy razem z rowerem. Chcąc dodatkowo zabezpieczyć siebie i dzieci, warto zadbać o dodatkowe światła odblaskowe, do umieszczenia na kołach, pedałach oraz przodzie roweru. Możemy zaopatrzyć się także w elementy takie jak koszyk na przydatne przedmioty lub siodełko dla dziecka. Niezbędne elementy zakupimy w sklepach rowerowych oraz dużych sklepach sportowych.

Wyprawa rowerowa to ciekawe doświadczenie, pozwalające dzieciom powiązać aktywność fizyczną z zaspokojeniem ciekawości i głodu nowych wrażeń, a także przyjemna forma relaksu dla rodziców. W jej przygotowaniu należy natomiast wykazać się rozwagą, odpowiednio planując przerwy, pamiętając o możliwościach dzieci, przygotowując niezbędne przedmioty oraz dbając o bezpieczeństwo najbliższych. Mając to na uwadze, przeżyjemy niezapomniane chwile z najbliższymi nam osobami.