Jakie funkcje pełni pas do pończoch?

pas do pończoch

Pas do pończoch to nieco już zapomniany element damskiej bielizny. Bywa często mylnie postrzegany jedynie jako część bielizny erotycznej, jednak pełni także wiele praktycznych funkcji. Od niedawna pasy do pończoch zaczynają powracać do łask, ułatwiając życie kobietom, które np. ze względu na zasady dress code muszą w pracy zakrywać nogi rajstopami lub pończochami. Jakie zalety ma korzystanie z pasa do pończoch? Podpowiadamy.

Do czego służy pas do pończoch?

Zanim wynaleziono damskie rajstopy, do osłaniania skóry nóg wykorzystywano jedynie pończochy. Wynalezienie pierwszego pasa do pończoch okazało się prawdziwą rewolucją. Przez kilka wieków jego konstrukcja była udoskonalana, aż uzyskano idealne rozwiązanie pod względem wygody oraz komfortu noszenia. Najważniejszą funkcją pasa do pończoch jest utrzymywanie pończoch na właściwym miejscu. Wyposażony w klamerki pas doskonale sprawdza się w przypadku pończoch, które wykonane są z naturalnych materiałów np. jedwabiu, zapobiegając ich opadaniu, a także marszczeniu i zwijaniu się delikatnego materiału. Nie oznacza to jednak, że pasa do pończoch nie możemy nosić z pończochami samonośnymi, które i bez niego dobrze trzymają się ciała. Jest on wręcz wskazany także w przypadku pończoch samonośnych, bo często zdarza się, że trudno jest dobrać ich właściwy rozmiar, co wiąże się z odczuwaniem dyskomfortu.

Pas do pończoch pełni również mniej praktyczne, ale równie ważne funkcje m.in. służy w celu podniesienia temperatury w sypialni, pobudzając męską wyobraźnię i dodając kobiecie pewności siebie oraz uwodzicielskiego wdzięku. Piękne pasy do pończoch oraz pasująca do nich bielizna dostępne są np. w sklepie internetowym Afrodyta, w którym możemy dokonać także zakupu m.in. modnej odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej.

Jak i kiedy nosić pas do pończoch?

Pas do pończoch to idealne rozwiązanie do pracy, na randkę, wielkie wyjście oraz do sypialni, jeżeli chcemy podnieść temperaturę w związku. Doskonale sprawdza się przede wszystkim wiosną i latem, kiedy korzystanie z rajstop jest szczególnie uciążliwe, bo dodatkowa warstwa elastycznej, nieprzepuszczającej powietrza tkaniny w okolicy intymnej powoduje dyskomfort, sprzyjając nadmiernemu poceniu oraz zwiększając ryzyko rozwoju szkodliwych bakterii. Pas do pończoch to rozwiązanie idealne na wiele okazji, jednak kluczowy jest wybór odpowiedniego modelu. Dobrze dobrany pas do pończoch, który będziemy nosić np. do pracy, nie może odznaczać się pod ubraniem i musi być wygodny – nie może uciskać oraz powodować dyskomfortu podczas wykonywania codziennych obowiązków.

Cenna rada – jeżeli wkładamy pas do pończoch jako element codziennych stylizacji np. do pracy, najlepiej założyć go przed włożeniem bielizny, dzięki temu korzystanie z toalety stanie się o wiele łatwiejsze. Na specjalne okazje i upojne noce powinno się założyć pas do pończoch na dobraną do niego pod względem stylu i kolorystyki bieliznę. W tym przypadku piękny wygląd jest najważniejszy, dlatego możemy sobie pozwolić na bardzo fantazyjny i zmysłowy pas do pończoch.