Klipsy jako ciekawa alternatywa dla kolczyków

klipsy

Klipsy do uszu cieszyły się bardzo dużą popularnością w latach 80. XX wieku, choć znane były już dużo wcześniej. Duże, połyskliwe, kolorowe – stanowiły wyraz krzykliwej mody tamtych czasów. Wyparte przez kolczyki, przez wiele lat uchodziły za przeżytek. W ostatnich latach jednak przeżywają swój renesans. Dostępne są w różnorodnych wzorach, nie ustępujących designowi pozostałych elementów biżuterii. Zobacz, dlaczego klipsy stanowią wartą uwagi alternatywę dla kolczyków!

Zalety klipsów

W ostatnich latach coraz więcej osób sięga po klipsy. Te ozdoby uszu mają szereg plusów. Największą zaletą klipsów jest fakt, iż nie wymagają one przekłuwania uszu. W przeciwieństwie do tradycyjnych kolczyków, nie trzeba decydować się na zabieg kosmetyczny, aby móc je nosić. Klipsy do uszu umieszcza się na płatkach uszu i delikatnie zaciska. Dobrej jakości produkty posiadają mocne i trwałe zapięcia. 

Kolejną zaletą klipsów jest wygoda ich noszenia. Nie powodują one uczucia ciągnięcia i nie deformują płatków uszu. Szybko się je zakłada i równie szybko zdejmuje. Wszystko to sprawia, że są one ciekawą alternatywą dla kolczyków, nie tylko w przypadku osób, które nie mają przekłutych uszu, ale również w przypadku tych, które mimo posiadanych dziurek chcą wypróbować nową formę ozdoby. 

Na jakie okazje sprawdzają się klipsy?

Nie bez znaczenia jest fakt, że klipsy dostępne są w bardzo szerokiej gamie modeli. W takich miejscach jak sklep z biżuterią na zamówienie Colibra można znaleźć klipsy na każdą okazję. Są wśród nich ozdoby idealne na ślub, bal sylwestrowy i inne imprezy, podczas których spędza się czas na parkiecie. Przypadkowe pociągnięcie za ucho nie skończy się urazem, a jedynie spadnięciem ozdoby. Ze względu na bezpieczeństwo i wygodę użytkowania klipsy sprawdzają się także na co dzień, do pracy, na spotkanie towarzyskie, a nawet w stylizacji sportowej. Stanowią uniwersalną ozdobę, zależnie od wybranego modelu odpowiednią zarówno dla młodej dziewczyny, dorosłej kobiety, jak i osoby w starszym wieku.

Klipsy to odpowiedni wybór na wiele okazji. Bogactwo wzorów sprawia, że z łatwością można znaleźć wśród nich ozdoby w każdym stylu. Klipsy mogą być także dobrym pomysłem na prezent. Nie ma znaczenia, czy obdarowywana osoba ma uszy przekłute czy nie – klipsy i tak będą na nią pasować!