Maszyny do produkcji pudeł klapowych tzw. boxmakery tworzą opakowania kartonowe, który wykorzystywane są w wielu gałęziach przemysłu. Te z kolei powszechnie stosuje się m.in. w branżach: spożywczej, chemicznej, elektronicznej oraz samochodowej. Muszą one być starannie zaprojektowane i trwałe, dlatego wykonywane są przez odpowiednie urządzenia. Co jeszcze warto wiedzieć na temat pudeł klapowych? Sprawdź.
Pudło klapowe – co to jest?
Na początku warto wyjaśnić, czym w ogóle jest pudło klapowe. Jest to jednoczęściowe opakowanie, do którego stworzenia wykorzystano tekturę falistą – zapewnia mu ona sztywność i wytrzymałość. Charakterystyczne dla niego jest to, że dno oraz nakrycie przypominają klapy, które można zablokować lub zakleić taśmą. Zazwyczaj to właśnie pudła klapowe określane są mianem „kartonów”.
Bardzo ważne jest to, że pudła klapowe są łatwe w składaniu – w procesie ich produkcji wystarczy skleić ze sobą dwie ściany boczne. Do klientów takie rodzaj opakowań dostarczany jest zwykle w postaci złożonej, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca. Często traktowane są one jako opakowania zbiorcze (w którym znajdują się inne kartony) lub jako przedmioty do przewozu przedmiotów o dużych rozmiarach, a więc np. sprzętu AGD. Na rynku można spotkać pudła klapowe zarówno z nadrukiem, jak i bez niego.
Pudła klapowe – jakie mają zalety?
Pudła klapowe mają wiele zalet. Przed wszystkim są one najprostszym i najtańszym sposobem na to, aby odpowiednio przechowywać towary i je transportować. To niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ ich konstrukcja wymaga zużycia odpowiedniego surowca jedynie w minimalnym stopniu. Tektura, z której są wykonane, jest ekologiczna i nietrudno ją przetworzyć w procesie recyklingu. Ponadto, pudła klapowe są niesamowicie uniwersalne i znajdują zastosowanie w niemal każdej branży. Co więcej, są one estetyczne i można je personalizować na wiele sposobów. Łatwo się je składa i bez problemu znajdziesz je w szerokiej gamie rozmiarów.
Niektóre maszyny do produkcji pudeł klapowych pozwalają nanieść na ich powierzchnię nadruk fleksograficzny. Mogą to być zarówno małe, proste i jednokolorowe wzory, jak i kilkukolorowe nadruki w dowolnym miejscu opakowania. Pudła mogą być dodatkowo wyposażone w małe przegródki, które lepiej zabezpieczają towar. Ponadto, niektóre z nich posiadają kratownice, dzięki którym można oddzielić od siebie pewne przedmioty i co za tym idzie – zmniejszyć ryzyko ich uszkodzenia.
Maszyny do produkcji pudeł klapowych w Emergraf
Aby omawiany rodzaj opakowań w ogóle mógł powstać, potrzebne są maszyny do produkcji pudeł klapowych czyli boxmakery. Powinny być one wykonane z solidnych komponentów, które zapewnią bezpieczną i niezawodną pracę przez długie lata. Co więcej, urządzenia tego typu powinny również cechować się intuicyjną i prostą obsługą, a także zapewniać możliwość wytwarzania pudeł o różnych wymiarach. Szukasz porządnych maszyn do produkcji pudeł klapowych? Jeśli tak, znajdziesz je w Emergraf. Zadzwoń do nas i dowiedz się więcej!