Meble skórzane – dlaczego uważane są za szlachetne i jakie są rodzaje skór?

meble

Meble skórzane od zawsze były symbolem prestiżu i wysokiego stylu. Naturalna skóra nie tylko wygląda bardzo elegancko, ale charakteryzuje się także dużą wytrzymałością. Przy odpowiedniej pielęgnacji, meble ze skóry zazwyczaj służą nam na długie lata. Z pewnością zauważyłeś, że nie wszystkie skóry mają taką samą teksturę, miękkość i elastyczność. Jakie skóry wykorzystuje się do produkcji jakościowych obić meblowych i czym się charakteryzują? Zapraszamy do lektury.

Zalety obić skórzanych

Obicia skórzane są doceniane ze względu na swoje fantastyczne właściwości użytkowe, estetyczne, a nawet zdrowotne. Obicia skórzane są antyalergiczne – nie gromadzą kurzu i zanieczyszczeń, odporne na uszkodzenia mechaniczne, wycieranie i łatwe do utrzymania w czystości. Sofa skórzana dostosowuje się do temperatury otoczenia, albo ciała, nie jest prawdą stwierdzenie, że skóra jest zimnym materiałem, mimo, że na początku może sprawiać takie wrażenie. Skóry naturalne charakteryzują się dużą elastycznością i nawet przy intensywnym użytkowaniu na co dzień, zachowują dobrą formę przez wiele lat. Meble skórzane, ze względu na rodzaje skór z których są wykonywane, charakteryzują się także unikatowym wzornictwem, a to czyni mebel jeszcze bardziej oryginalnym. Wiele fantastycznych modeli skórzanych sof, narożników, jak i mebli modułowych, możecie znaleźć w ofercie marki Gala Collezione – www.galameble.com.

Rodzaje skór meblowych na przykładzie skór wykorzystywanych przez markę Gala Collezione

Marka Gala Collezione to jeden z czołowych producentów mebli tapicerowanych, w tym mebli z pierwszo gatunkowych skór naturalnych. Producent wykorzystuje 5 rodzajów skór: Madras, Pegaso, Federica, Massif i Granada. 

  • Madras jest skórą licową zamkniętą, a swą nazwę zawdzięcza rodzajowi tłuczenia. Jej cechą charakterystyczną jest drobny tłoczony wzór i jednolity kolor
  • Pegaso – to gruba, tłoczona skóra bydlęca, której nazwa również pochodzi od rodzaju tłoczenia. Skóra nie marszczy się, a jej naturalne defekty są bardzo słabo dostrzegalne. Może występować w jednym lub dwóch tonach kolorystycznych.
  • Federica to skóra bydlęca, tłoczona, zamknięta. Jej wzór bliski jest naturalnemu, ponadto charakteryzuje się dużą miękkością, gładkością i elastycznością
  • Masif – dobrze oddaje cechy naturalne skóry, ponieważ obrabiana jest w delikatny sposób, co pozwala jej również na zachowanie dużej miękkości i przyjemnego ciepła w dotyku
  • Granada – licowa skóra zamknięta pochodząca od egzotycznych krów. Podobnie jak Masif, obrabiana jest tylko w niewielkim stopniu, zachowując miękkość i ciepło. Charakteryzuje się wielo tonowością. 

Wszystkie błamy, których marka Gala Collezione używa do produkcji swoich obić są starannie selekcjonowane, a także zabezpieczane dodatkowo za pomocą lakierów i innych środków ochronnych. Skóry poddawane są także barwieniu, dzięki czemu Gala Collezione może zaoferować swoim klientom szeroką gamę kolorystyczną swoich mebli skórzanych.