Mezoterapia – zalety i możliwości

Mezoterapia

Mezoterapia jest techniką małoinwazyjną, która oparta jest na powierzchownych mikroiniekcji. Wstrzykiwany jest pod naskórek, do tkanki docelowej specjalny preparat, który rozbija tkankę tłuszczową. Naturalną korzyścią mezoterapii jest to, że pobudza mezodermę, a to wpływa na odmłodzenie skóry głowy i mieszków włosowych.

Zabieg mezoterapii może pobudzać również wzrost włosów. Zmniejsza wypadanie włosów i poprawia krążenie krwi w skórze głowy. Mieszanka substancji najwyższej jakości jest w ten sposób wstrzykiwana w różne części skóry. Najczęściej są to okolice szyi i twarz. Substancje, które są wykorzystywane zawierają szeroką gamę minerałów, witamin i aminokwasów. Co najważniejsze, wstrzykiwane substancje dopasować można w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta. Proces ten jest również stosowany w leczeniu chorób skóry.

Kto może skorzystać z zalet mezoterapii?

Mezoterapia to niechirurgiczny zabieg medycyny estetycznej. Zalety mezoterapii znane są od lat. Istnieje wiele korzyści z mezoterapii, od skóry głowy, przez włosy, aż po twarz i dekolt. Pod kątem włosów mezoterapia mikroigłowa Wrocław może prowadzić do odrastania włosów zarówno u mężczyzn, jak i kobiet. Potrafi opóźnić łysienia wśród mężczyzn.

Korzyści mezoterapii dla skóry to między innymi możliwość skutecznego usunięcia śladów po trądziku i pozbycie się blizn. Szczególnie jest to kluczowe jeśli powierzchnia skóry pacjenta jest nieregularna. Mezoterapia pomaga rozwiązywać problemy w tworzeniu objętości w skórze. Jest także o wiele bardziej skuteczna niż kremy ​do twarzy i szybciej widać rezultaty.

Mezoterapia alternatywą do kosmetyków i innych zabiegów

Mezoterapia jest bardziej skuteczna niż krem ​​do twarzy, ponieważ głęboko nawilża skórę i nadaje jej promienny blask. Oczywiście grunt, to zastosowanie odpowiednich, wysokojakościowych produktów, które można znaleźć w specjalistycznych sklepach. Dzięki solidnej mieszance składników, które stosowane są do mezoterapii, zabieg pozwala wzmocnić ogólny stan zdrowia skóry. Dzięki wielokrotnym sesjom zgodnie z zaleceniami specjalisty, można poprawić odcień skóry i jej gładkość. Stosowanie mezoterapii jest uważane za skuteczniejsze niż używanie kremów do twarzy.

Mezoterapia zapobiega zmarszczkom i opóźnia proces starzenia. To najważniejsze informacje, które pozwalają podjąć decyzję o skorzystaniu z zabiegu. Dzięki silnej mieszance witamin, kwasów i minerałów, zabieg zapobiega powstawaniu zmarszczek na całym ciele i opóźnia procesy starzenia.