Nowoczesne okna połaciowe: przewodnik po wyborze idealnych rozwiązań do Twojego domu

Nowoczesne okna połaciowe: przewodnik po wyborze idealnych rozwiązań do Twojego domu

Okna połaciowe to idealne rozwiązanie na poddasze. Przez okna zamontowane w dachu wpada więcej światła niż przez standardowe okna. Okno połaciowe daje też większe możliwości aranżacyjne i sprzyja lepszej organizacji przestrzeni, co w przypadku niedużych pomieszczeń może być wyjątkowo cenną zaletą. Nowoczesne okna połaciowe są też zdecydowanie lepsze niż okna produkowane przed laty.

Okna połaciowe nowej generacji a starsze modele okien dachowych

Współcześnie tworzone okna połaciowe są znacznie lepsze od okien, które niegdyś montowano w dachach. Mają inną konstrukcję – ich ramy i skrzydła są grubsze, zamiast pakietów dwuszybowych mają trzy szyby i zaprojektowane są tak, by można było je głębiej osadzić w dachu. Poprawiło to znacznie ich parametry termoizolacyjne. Nowoczesne okna dachowe są też produkowane z większą precyzją i dbałością o różne aspekty, w tym m.in. bezpieczeństwo, a ich wytwórcy stawiają na wysokogatunkowe i ekologiczne materiały, a także niskoemisyjną i przyjazną środowisku produkcję. Nawet uszczelki stosowane w nowoczesnych oknach połaciowych mają ulepszony skład, dzięki czemu dłużej zachowują swoją żywotność i nie parcieją, a dodatkowo jest ich więcej. W efekcie wielu zmian, jakie przeszły okna połaciowe w ostatnich latach, na poddasze trafiają dziś okna dachowe o zdecydowanie lepszych parametrach technicznych – o wyższej klasie dźwiękoszczelności, mocniejszych i bezpieczniejszych szybach, trwalsze i odporniejsze na zniszczenie. Okna połaciowe nowej generacji lepiej utrzymują ciepło w budynku (norma energooszczędności została znacznie zaostrzona), a nawet zapobiegają nagrzewaniu się poddasza oraz łatwiej myją za sprawą zastosowania specjalnych powłok na ich szybach.

Energooszczędne okna połaciowe dopasowane do różnych wnętrz

Energooszczędne okna połaciowe (https://dakea.pl/produkty/okna-dachowe-energooszczedne-pl/) to zdecydowanie najczęściej wybieramy dziś wariant okien do pomieszczeń użytkowych zlokalizowanych pod dachem. Okno połaciowe tego typu charakteryzuje szczególnie niski współczynnik przenikania ciepła, który w praktyce jest miernikiem termoizolacyjności okna. Okna połaciowe o niskim współczynniku przenikania ciepła i wysokiej klasie szczelności zapobiegną wychładzaniu się poddasza zimą i pozwolą zaoszczędzić spore kwoty na rachunkach za ogrzewanie. W lecie natomiast ochronią wnętrze przed nadmiernym wzrostem temperatury. Tego typu energooszczędne okna do różnych pomieszczeń tworzy Dakea, producent okien dachowych znany z innowacyjnych rozwiązań i niedoścignionej jakości swoich produktów. Energooszczędne trzyszybowe okna połaciowe Dakea zapewniają komfort termiczny przez cały rok, skutecznie wyciszają wnętrze i są wyjątkowo odporne na wilgoć, działanie wiatru, urazy mechaniczne czy zabrudzenie. Okna połaciowe Dakea to szeroka gama okien o doskonałych właściwościach i funkcjonalnościach. Łatwo można je więc dostosować do wymogów różnych wnętrz i indywidualnych preferencji ich użytkowników.

Idealne okno połaciowe – jak je wybrać?

Kupując okna połaciowe, w pierwszym rzędzie warto skoncentrować się na doborze odpowiedniej ilości i wielkości okien do danego pomieszczenia oraz właściwym ich rozmieszczeniu. Okno połaciowe dobrze jest też dostosować do specyfiki wnętrza – w łazience i kuchni lepiej sprawdzą się okna połaciowe z PVC, a w sypialni warto zamontować okno o wysokiej klasie dźwiękoszczelności. Okna połaciowe do wnętrz mieszkalnych powinny też mieć wzmacniane, laminowane i bezpieczne szyby. Koniecznie trzeba też zwrócić uwagę na sposób otwierania okna, bo ten może zdecydować o wygodzie ich obsługi. Do okien połaciowych warto też dokupić dodatkowe akcesoria, które poprawią funkcjonalność wnętrza, np. rolety przeciwsłoneczne czy markizy termoizolacyjne.