Nowy wymiar skanowania kodów kreskowych – jak zoptymalizować pracę w firmie?

Nowy wymiar skanowania kodów kreskowych - jak zoptymalizować pracę w firmie?

Każdy pracownik magazynowy czy sprzedawca miał do czynienia z kodami kreskowymi. Ich skanowanie i rejestracja w bazie danych pozwala efektywnie zarządzać stanami magazynowymi. Do tego naturalnie niezbędne są skanery przemysłowe. Zobacz, jak może przebiegać skuteczne odczytywanie kodów kreskowych.

Popularne skanery ręczne to niezbędne narzędzie w magazynach, sklepach czy halach produkcyjnych. W warunkach przemysłowych, np. obszernym magazynie, skaner przemysłowy jest niezbędny, żeby kontrolować liczbę i jakość produktów. Automatyczne urządzenia znacznie ułatwiły ten proces, ale to nie koniec ulepszeń w kwestii skanowania. Poznaj skanery przemysłowe, które możesz założyć jako część ubioru roboczego.

Przemysłowe skanery kodów kreskowych – co warto wiedzieć?

Najnowsze rozwiązania do skanowania zapewniają szerokie zastosowanie w niejednym biznesie. Innowacyjne skanery przemysłowe od Zebra Technologies czy innych wiodących producentów zapewniają znakomitą wydajność i przyczyniają się do efektywniejszej pracy i innych zadań w trudnych warunkach, kiedy wsparcie techniczne do skanowania kodów kreskowych jest niezbędne. Dobre przemysłowe skanery nie tylko łatwo wychwycą kod na opakowaniu, ale też świetnie rozpoznają kod nawet na uszkodzonej etykiecie ze znacznej odległości. Dlatego dobry przemysłowy skaner kodów kreskowych jest tak istotnym elementem wyposażenia w wielu branżach. Teraz konstrukcja skanera sprawia, że sprzęt może mieć również postać noszoną na ciele.

Jeszcze lepsza wydajność pracy dzięki skanerom ubieralnym

W ekstremalnym środowisku wielu pracowników musi odczytać kod kreskowy, mając zajęte obie dłonie. Jak wówczas sięgnąć po skaner? Zazwyczaj wymaga to reorganizacji pracy, ale to nie jest najlepsze rozwiązanie. Zarówno w produkcji jak i w handlu skanera można używać jako urządzenia, które jest częścią stroju roboczego. Skanery ubieralne to nowość na rynku, która już teraz pozytywnie wpływa na sprawność przemysłu w wielu branżach. Dzięki takim urządzeniom jak skanery ProGlove, czytniki kodów jeszcze nigdy nie były tak podręczne i wygodne.

Te specjalne skanery zostały zaprojektowane z myślą o magazynie czy hali produkcyjnej, gdzie pracownicy nierzadko mają zajęte obie ręce, a jednocześnie mają potrzebę skorzystania z czytnika. Ubieralne skanery przemysłowe stosowane są w wielu firmach, gdzie liczy się wydajność. Urządzenia nie tylko skutecznie rozpoznają kody, ale też mogą posiadać wyświetlacz czy zostać sparowane z zestawem słuchawkowym. Skanery ubieralne mogą mieć postać rękawicy na dłonie lub nakładki na palec. W ten sposób nie przeszkadzają zupełnie w codziennych obowiązkach, a jednocześnie zapewniają pracownikom nowe możliwości.