Olej z kryla antarktycznego – źródło kwasów tłuszczowych

Olej z kryla antarktycznego

Odpowiednia suplementacja jest niezwykle istotna. Wspomaga twój organizm i reguluje jego pracę, dzięki czemu twoje samopoczucie ulega zdecydowanemu polepszeniu, a kondycja i regeneracja jest zdecydowanie lepsza. Jednym z suplementów, które warto dawkować sobie codziennie jest olej z kryla. Olej z kryla antarktycznego ma w sobie wiele cennych składników, jak duże ilości kwasów tłuszczowych, które odpowiedzialne są za zmniejszenie stężenia triglicerydów.

  • Olej z kryla antarktycznego – zastosowania oleju
  • Bogate źródło kwasów omega – olej z kryla
  • Regularne stosowanie oleju z kryla – wykorzystanie prozdrowotnych właściwości

Olej z kryla antarktycznego – zastosowanie oleju

Kryl antarktyczny to jeden z gatunków skorupiaka. To właśnie z tkanek jajnika kryla, które składuje blisko powierzchni wody pozyskiwany jest olej bogaty w cenne składniki i substancje odżywcze. Warto zaznaczyć, że oleje nie od dziś włączane są w naszą codzienną dietę jako uzupełnienie cennych składników. Jednym z najpopularniejszych olei wykorzystywanych w suplementacji jest tran, dlatego już wiele osób doceniło cenne składniki oleju z kryla.

Olej z kryla jest przede wszystkim bogatym źródłem łatwo przyswajalnych przez organizm człowieka kwasów Omega-3, które regulują utrzymanie optymalnego poziomu kwasów tłuszczowych.  Posiada też bardzo duża zawartość kwasów DHA i EPA, które występują w formie fosfolipidów. Olej z kryla skutecznie może wspierać obniżenie poziomu cholesterolu we krwi, radzić sobie z reumatoidalnym zapaleniem stawów, powodując zmniejszenie dolegliwości bólowych.

Bogate źródło kwasów omega – olej z kryla

Kwasy Omega-3 są niezwykle cennym składnikiem występującym w rybach, dlatego to właśnie one włączane są często do diety, jako bogate źródło składników odżywczych. Kwasy Omega-3 przede wszystkim wzmacniają odporność twojego organizmu, dzięki czemu znacznie rzadziej będziesz zapadać na różnego rodzaju choroby związane z przeziębieniem lub innymi infekcjami wirusowymi. Ponadto chronią przed chorobami układu sercowo-naczyniowego i wspierają łagodzenie stanów zapalnych.

Suplement doskonale sprawdzi się dla osób aktywnych fizycznie oraz uczących się. Składniki odżywce występujące w oleju dobroczynnie wpływają na pamięć, pomagają polepszyć koncentrację oraz skupienie. Co więcej, właściwości oleju doceniły kobiety, które zmagają się z bolesnymi i uciążliwymi miesiączkami oraz menopauzą.

Regularne stosowanie oleju z kryla – wykorzystanie prozdrowotnych właściwości

Regularna suplementacja może bardzo korzystnie wpłynąć na twój organizm. Już po pierwszych tygodniach zauważysz wyraźne zmiany, dzięki którym będziesz bardziej wypoczęty, zrelaksowany a codzienne dolegliwości bólowe zostaną złagodzone a w najlepszym wypadku wyeliminowane. Warto docenić korzystne działanie naturalnych składników odżywczych, które tak naprawdę powinny być włączane do codziennego uzupełnienia diety każdego dnia. Ciągły pośpiech, regularne picie kawy, herbaty oraz napojów energetyzujących przyczyniają się do wypłukiwania wielu witamin. Zadbaj po to, aby je uzupełnić.

Kwasy DHA zawarte w oleju mogą korzystnie wpływać na organizm kobiet w ciąży oraz na rozwijające się dziecko, dlatego warto skonsultować się z lekarzem, który wyrazi zgodę na przyjmowanie odpowiedniej dla mamy i maluszka dawki. Kwasy DHA często stosowane są także w okresie laktacji, jako uzupełnienie najważniejszych składników wspierających rozwój układu nerwowego dziecka. Wykorzystaj dostępne suplementy w sklepach internetowych i zamów kapsułki prosto do swojego domu.