Płaskowniki nierdzewne i szereg ich zastosowań

płaskowniki

Płaskowniki to podstawowe kształtowniki, które znajdziemy na rynku w różnych wersjach. Z powodzeniem można powiedzieć, że jest to równomiernie walcowany pręt, który można wykorzystać na wiele sposobów. Chociaż płaskowniki dostępne są w wielu opcjach materiałowych, do najpopularniejszych zaliczamy bezapelacyjnie płaskowniki nierdzewne, które wykorzystywane są zarówno jako element konstrukcyjny, jak i montażowy. Co ciekawe, płaskowniki nierdzewne często stosowane są również jako półprodukt, np. podczas produkcji kątowników (różnej klasy) lub w trakcie tworzenia funkcjonalnych elementów wyposażenia, tj. balustrady balkonów, poręcze itp. W poniższym tekście znajdziesz dużo więcej interesujących informacji, które pozwolą Ci spojrzeć na prezentowany wyrób w nieco inny sposób.

Płaskowniki nierdzewne w aranżacji nieruchomości

Chociaż często mogłoby wydawać się, że sztuka kowalstwa artystycznego już dawno odeszła w zapomnienie na rzecz automatyzacji produkcji. Praktyka udowadnia nam jednak, że rzeczywistość bywa zaskakująca. Kowalstwo artystyczne na całym świecie ma się świetnie i wybitni eksperci mają ręce pełne pracy – o czym świadczy wzrost popularności tego typu specjalistów na rynku. Skąd wynika tak nietypowy trend? Otóż spowodowany jest on faktem, że niemal każda osoba zwracająca szczególną uwagę na detale (realizująca projekt nieruchomości będący prywatną inwestycją), będzie szukała sposobu na perfekcyjnie dostosowanie otoczenia i wyposażenia do własnych preferencji. 

Dlaczego wspominamy o tym w materiale o kształtownikach? Ponieważ płaskowniki nierdzewne doskonale sprawdzają się jako półprodukt podczas ręcznej lub maszynowej produkcji balustrad balkonowych lub poręczy schodowych. Z ich pomocą bez trudu można wykonać zarówno bogato zdobione projekty pasujące do tradycyjnego stylu aranżacji nieruchomości, jak i minimalistyczne propozycje o charakterze nowoczesnym.

Charakterystyka płaskowników nierdzewnych

Do najważniejszych cech płaskowników nierdzewnych można zaliczyć oczywiście ich odporność na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Nie korodują one podczas bezpośredniego kontaktu z wodą lub wilgocią i nie reagują na dynamiczne zmiany temperatur czy promieniowanie UV (będące wynikiem nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne). Dzięki temu płaskowniki nierdzewne z powodzeniem można stosować zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektów. Chcąc maksymalizować ich warstwę estetyczną, warto wykorzystać w tym celu lakiery nakładane proszkowo. Wysokiej jakości farby będą dodatkowym zabezpieczeniem, zapewniającym jeszcze większą niezawodność.