Pomoc prawna dla cudzoziemców w Poznaniu. Gdzie szukać pomocy prawnej?

cudzoziemiec

Jeżeli w grę wchodzi pomoc prawna dla cudzoziemców Poznań jest miastem, w którym można skorzystać z wielu różnych opcji. Niezależnie od tego, jak długo mieszkasz w Polsce nie bój się szukać profesjonalnej pomocy. Podpowiadamy, do kogo zwrócić się w pierwszej kolejności. 

Cudzoziemcy w Polsce – problemy prawne

Cudzoziemcy mogą mieć różne problemy prawne związane z ich pobytem w Polsce. Najczęściej spotykamy trudności z uzyskaniem pozwolenia na pobyt lub z jego przedłużeniem. Mogą oni również mieć problemy z uzyskaniem zezwolenia na pracę lub ze zmianą pracodawcy. Nierzadkie są również kłopoty z załatwieniem spraw związanych z ubezpieczeniem społecznym lub z uzyskaniem odszkodowania za wypadek przy pracy. Niezależnie od tego, z czym się zmagasz ważne jest skorzystanie z jak najszybszej porady fachowca. 

Pomoc prawna dla cudzoziemców w Poznaniu – kancelarie prawne

Jeżeli jesteś cudzoziemcem, który mieszka w Poznaniu i szuka porady prawnej najlepszym miejscem do jej zasięgnięcia będzie kancelaria. W Poznaniu działa wiele kancelarii prawnych, które mogą zaoferować pomoc prawną dla cudzoziemców. Możesz poszukać kancelarii specjalizującej się w sprawach cudzoziemców lub skontaktować się z kancelarią, która ma doświadczenie w sprawach dotyczących osób z innego kraju przebywających stale lub czasowo na terenie Polski. 

Adwokat jest osobą, która na co dzień praktykuje prawo i ma doświadczenie w pomocy klientom w bardzo różnych sprawach między innymi cywilnych lub karnych. Będzie wiec kompetentną pomocą niezależnie od sytuacji.

Pomoc prawna dla cudzoziemców w Poznaniu – organizacje pozarządowe

W Poznaniu działają również organizacje pozarządowe, które mogą pomóc cudzoziemcom w rozwiązywaniu ich problemów prawnych. Możesz poszukać takich organizacji w internecie lub zwrócić się do lokalnych instytucji rządowych lub samorządowych, aby uzyskać stosowne informacje o wszystkich dostępnych opcjach. Dla wielu osób istotne może okazać się to, że to pomoc prawna dla cudzoziemców w tego rodzaju instytucjach zazwyczaj jest darmowa. Warto jednak upewnić się co do tego jeszcze przed wizytą, na przykład poprzez konsultację telefoniczną. 

Pomoc prawna w nagłych przypadkach – gdzie może udać się cudzoziemiec?

Czasami pomoc prawna potrzebna jest od ręki. Jeżeli ty lub osoba w twoim otoczeniu znaleźliście się w takim położeniu możecie skorzystać z usług Ośrodka Interwencji Kryzysowej. Taka instytucja oferuje bezpłatną pomoc prawną oraz wsparcie psychologiczne dla osób w trudnej sytuacji. Jeśli potrzebujesz pomocy prawnej związanej z pobytem w Polsce lub masz inne sprawy związane z twoim krajem pochodzenia, możesz również skontaktować się z ambasadą lub konsulatem swojego kraju w Polsce. Mogą oni pomóc ci w uzyskaniu porady prawnej lub skierować cię do odpowiednich instytucji lub organizacji.

Pomoc prawna dla cudzoziemców w Poznaniu – podsumowanie 

Jeśli jesteś cudzoziemcem, który mieszka lub pracuje w mieście Poznań i potrzebujesz pomocy prawnej, istnieje kilka opcji, które możesz rozważyć. Profesjonalną pomoc uzyskasz od pracowników kancelarii prawnych. Obecnie wielu adwokatów i radców prawnych specjalizuje się w pomocy cudzoziemcom. Jeżeli zależy Ci na darmowej, ale bardziej doraźnej pomocy skontaktuj się z odpowiednią organizacją pozarządową. Spis takich instytucji znajdziesz w internecie lub dowiesz się o niej z ambasady swojego kraju. W bardzo nagłych  przypadkach najlepiej jest skorzystać z usług Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Poznaniu. Tam dostępna jest również doraźna pomoc psychologiczna.