Pożyczki bez BIK – jak wybrać najkorzystniejszą?

Aktualnie nasza gospodarka znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Niestety przekłada się to także na kondycję finansową Polaków. Coraz więcej z nas musi wydawać więcej na podstawowe wydatki, takie jak kredyty, rachunki czy jedzenie. Coraz częściej nie stać nas na dodatkowe przyjemności, takie jak wyjścia do kina, restauracji, wakacje i tak dalej. W momencie, kiedy mamy w portfelu mniej pieniędzy niż kiedyś, jesteśmy bardziej podatni na oferty krótkoterminowych, szybkich pożyczek. Jak wybrać pożyczkę, aby nie wpaść w pułapkę zadłużenia i nie pogorszyć jeszcze bardziej swojej sytuacji finansowej?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Czy warto zapożyczać się na szybką pożyczkę bez BIK?
  • Jak wybrać pożyczkę bez BIK, która nie będzie dla nas pułapką.

 Pożyczki bez sprawdzania BIK są bardzo popularne wśród polskich konsumentów, jednak nim w ogóle zaciągniemy taki rodzaj zobowiązania musimy sprawdzić warunki zaciąganej pożyczki. Pożyczki bez BIK opierają się na tym, że bez żadnych dodatkowych zaświadczeń możemy uzyskać pieniądze na nagłe wydatki. Jednak warto porównać sobie oferty takich szybkich pożyczek i sprawdzić co nas czeka.

Pożyczki bez BIK – na co zwracać uwagę podczas zaciągania zobowiązania finansowego?

Przede wszystkim warto sprawdzić RRSO, oprocentowanie i całkowity koszt pożyczki. To bardzo ważne, ponieważ wtedy będziemy wiedzieli, ile dokładnie będziemy musieli zapłacić instytucji finansowej, która pożycza nam pieniądze. Dodatkowo warto zastanowić się nad sumą, jaką chcemy pożyczyć i czy będziemy w stanie spłacić ją w okresie trwania pożyczki. Wysokość raty także ma niebagatelne znaczenie. Przy napiętym budżecie domowym, jeśli pobieramy pożyczkę na nagłe wydatki, to takie obciążenie ratą może być dla nas jeszcze trudniejsze do spłacenia niż możemy sobie wyobrazić. Warto także sprawdzić umowę pożyczki i przeczytać wszystkie punkty od pierwszej do ostatniej strony, a w razie wątpliwości zapytać przedstawiciela instytucji finansowej o to, czego nie rozumiemy. W ten sposób będziemy wiedzieli na przykład, czy będą przyznawane jakieś karne odsetki, jeśli w terminie nie zapłacimy raty pożyczki, czy będziemy musieli wnieść jakieś dodatkowe opłaty, ile dokładnie będzie wyniesie całkowita wysokość zaciąganej pożyczki i na jaki czas możemy wydłużyć termin spłaty pożyczki.

Warto zastanowić się nad tym, w jakiej instytucji finansowej chcemy zaciągnąć taką szybką pożyczkę. Jak wiadomo, banki nie udzielają szybkich pożyczek na pewne sumy. Dlatego instytucje niebędące bankami trudnią się tym, że oferują pożyczki bez zbędnych formalności (bez BIK), ale przy większych kosztach. Biuro Informacji Kredytowej, bo tak brzmi rozwinięcie skrótu wymienionego wcześniej, jest bazą, gdzie zapisywane są wszystkie dane dotyczące naszego zadłużenia przydatne przy weryfikacji historii kredytowej – zarówno tego, które zaciągamy jako kredyty konsolidacyjne, kredyty konsumenckie, kredyt hipoteczny czy karty debetowe i karty kredytowe, jak i ewentualne zaległości wobec urzędów i innych instytucji. W bazie Biura Informacji Kredytowej instytucja chcąca dowiedzieć się, czy konsument ubiegający się o pożyczkę jest już zadłużony, uzyska wszystkie potrzebne informacje. To, że pożyczka będzie udzielana bez BIK oznacza, że instytucja finansowa nie sprawdzi naszej zdolności kredytowej, dlatego warunki zaciąganej pożyczki bez BIK mogą być bardzo dla nas niekorzystne i należy je dokładnie sprawdzić.

Pożyczki pozabankowe bez sprawdzania przez firmy pożyczkowe historii kredytowej w Biurze Informacji Kredytowej – jak sprawdzić, czy pożyczka nam się opłaca?

Jeżeli mamy złą historię kredytową lub niską zdolność kredytową, firma pożyczkowa może być dla nas jedyną dostępną opcją. Jednak warto być uważnym podczas korzystania z tych instytucji finansowych. Na szczęście, w Internecie można znaleźć portale, które porównują oferty pożyczek bankowych i pozabankowych (np. https://finansowy-market.pl/pozyczki-bez-bik/). Dzięki takim narzędziom dostępnym bezpłatnie w sieci możemy sprawdzić, czy pożyczka będzie dla nas korzystna, czy nie. Sprawdzimy oprocentowanie oraz wszystkie inne warunki związane z zaciąganiem pożyczki oraz porównamy oferty poszczególnych instytucji między sobą. Dzięki temu będziemy wiedzieć, która oferta pożyczki będzie najtańsza, która najdroższa, która będzie dla nas najbardziej opłacalna. Jeżeli sprawdzimy dokładnie wszystkie warunki pożyczek, to rośnie nasza szansa, że nie wpadniemy w spiralę zadłużenia i nie pogorszymy naszej sytuacji finansowej.