T-Shirt obowiązkowym elementem garderoby

t-shirt

Szafa każdej kobiety pełna jest różnorodnych ubiorów, z których można stworzyć stylizację na każdą okazję. I choć kusi bogactwo wzorów, wybór dość często pada na to co najwygodniejsze i sprawdzone – na T-Shirt. Nieformalne spotkanie z przyjaciółmi, wyjście do pracy, a może rodzinny obiad – w każdej z tych sytuacji T-Shirt sprawdzi się idealnie. Nie ulega więc wątpliwości, że jest on obowiązkowym elementem kobiecej garderoby.

Z sypialni na salony

Historia T-Shirtu sięga XIX wieku, jednak jego przeznaczenie było wtedy zupełnie inne niż dzisiaj. Nie dość, że był to element garderoby zarezerwowany dla mężczyzn, to wyjście w nim na ulicę mogło grozić surowymi konsekwencjami. Był on bowiem jedynie elementem bielizny, w którym nie wypadało pojawiać się publicznie. Początkowo nosili go robotnicy, później zaś wszyscy panowie, którzy oczekiwali wygody. Prawdziwą rewolucję przyniosły lata 50 XX wieku, kiedy to za sprawą popularnych filmów z Marlonem Brando i Jamesem Deanem, T-Shirt stał się symbolem prawdziwego mężczyzny i zaczął być noszony samodzielnie. Szybko zawitał również do kobiecych szaf, stając się elementem buntu i wyzwolenia. Dzięki nadrukom, którymi był ozdabiany w kolejnych latach, umożliwiał również wyrażanie swojego stosunku do świata. Dziś trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie bez niego, jest bowiem obowiązkowym elementem garderoby, który można założyć niemal na wszystkie okazje. 

Na co dzień i od święta

T-Shirt to rodzaj bluzki w kształcie litery T, który został stworzony przede wszystkim z myślą o wygodzie. Nie ulega więc wątpliwości, że kojarzy się głównie z nieformalnymi spotkaniami i jest podstawą codziennych stylizacji. W tym wydaniu doskonale komponuje się z jeansami lub joggerami, a w dłuższej wersji również z legginsami. Można nosić go na wierzch lub też wpuścić w spodnie, podkreślając atuty sylwetki. W zestawieniu z trampkami stworzy luźny look na spacer czy nieformalne spotkania. Czy są to jednak jedyne okazje, na jakie można założyć T-Shirt? O opinię na ten temat poprosiliśmy doradcę ze sklepu Magnetic z modą damską.

Damski T-Shirt to element garderoby, który można założyć na różne okazje i nie jest zarezerwowany jedynie na nieformalne spotkania. Uniwersalnemu lookowi można dodać charakteru za pomocą wysokich szpilek, kontrastowej torebki czy długiej biżuterii. Zadbanie o odpowiednie dodatki i narzucenie na górę eleganckiej marynarki sprawi, że będzie to doskonała stylizacja do pracy i na biznesowe spotkanie. T-shirt odnajdzie się także w towarzystwie damskiego garnituru, sprawiając, że stylizacja w dalszym ciągu będzie elegancka, jednak zapewni większe poczucie swobody

T-Shirt to element garderoby, bez którego trudno sobie wyobrazić kobiecą szafę. Jako że jest on w pełni uniwersalny pozwala na liczne eksperymenty modowe, które mogą przynieść zaskakujące rezultaty i pozwolą wyróżnić się z tłumu przy jednoczesnym zachowaniu wygody i komfortu.