W jakich odmianach występują wycieraczki gumowe?

wycieraczki gumowe

industrial mat cleaning zones at the entrance to the building. A black plastic-metal mat in the shape of an arch or half-circle lies on the limestone mosaic tiles

Wycieraczki gumowe to bardzo wytrzymałe i uniwersalne produkty, które mogą być wykorzystywane na zewnątrz i wewnątrz budynków. Ich istotną zaletą jest korzystny stosunek jakości do ceny – pozwalają stosunkowo niskim kosztem stworzyć strefę czystości na dużej powierzchni. Antypoślizgowe wycieraczki z gumy występują w dwóch wersjach: pełnej i ażurowej. Poniżej poznasz ich charakterystykę, co ułatwi Ci wybór maty do Twojego domu lub miejsca pracy.

Pełne wycieraczki gumowe

Wycieraczki gumowe w wersji pełnej są pozbawione charakterystycznej struktury plastra miodu. Zazwyczaj na ich powierzchni zostają wytłoczone lub wycięte wzory (np. figury geometryczne, motywy florystyczne), dzięki czemu pełnią zarówno funkcję czyszczącą, jak i ozdobną. Z kolei wadą tego modelu jest to, że w przeciwieństwie do wycieraczek ażurowych gumowych nie można wzmocnić ich efektu czyszczącego przez zastosowanie akcesoriów. Natomiast maty z oczkami często zostają wyposażone w szczoteczki o dużej ilości drobnych włókien, które skutecznie zeskrobują z butów trudniejsze do usunięcia zabrudzenia. Akcesoria umożliwiają też tworzenie prostych napisów, symboli czy znaków graficznych. Są dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu pozwalają na urozmaicenie wyglądu czarnych wycieraczek z gumy. 

Ażurowe wycieraczki gumowe

Ażurowe wycieraczki gumowe różnią się od wersji bez oczek nie tylko wyglądem, lecz także właściwościami czyszczącymi. Oba rodzaje są tak samo trwałe, wykazują porównywalną odporność na warunki atmosferyczne oraz równie skutecznie zatrzymują na swojej powierzchni suche i mokre zabrudzenia o każdej porze roku. Jednak przewagą wycieraczek ażurowych jest ich struktura i specjalnie uformowane podłoże (wypustki), które tworzy drenaż, czyli swobodny przepływ wody. Dzięki temu lepiej sprawdzają się w obiektach ze śliskimi podłogami i cieszą się popularnością w zakładach produkcyjnych, warsztatach budowlanych i laboratoriach. Ażurowe maty z wytrzymałej gumy EPDM zamówisz u producenta wycieraczek UNIMAT. Firma oferuje produkty w wymiarach standardowych lub docięte do rozmiaru wybranego przez klienta. Wycieraczki gumowe marki UNIMAT sprawdzają się w budynkach mieszkalnych, publicznych i przemysłowych. Zachowują nienaganny stan i wygląd przez długi czas nawet w miejscach, w których są narażone na kontakt z substancjami chemicznymi (m.in. oleje, rozpuszczalniki, kwasy) lub ekstremalnym natężeniem ruchu.