Wiotka skóra na twarzy – jak przywrócić jej elastyczność?

lifting twarzy

Wiotka skóra to typowy objaw procesu starzenia, który jest konsekwencją zmniejszania się ilości kolagenu i elastyny, tworzących w skórze swoiste rusztowanie. Gdy ulegają osłabieniu, skóra zaczyna wiotczeć i opadać. Na szczęście istnieje wiele sposobów, dzięki którym mimo upływu czasu można przywrócić skórze elastyczność i dłużej cieszyć się młodym wyglądem. Sprawdź, co ma do zaoferowania medycyna estetyczna.

Wiotka skóra na twarzy – przyczyny

Wiotka skóra to jeden z podstawowych objawów starzenia się skóry, który zaczyna postępować od około 25. roku życia. Na skutek upływu czasu procesy regeneracyjne zwalniają, zmniejsza się ilości kolagenu i elastyny w organizmie, skóra staje się cieńsza, mniej elastyczna. Niekorzystny wpływ na jędrność skóry mają również zachwiania gospodarki hormonalnej, szczególnie w okresie menopauzy (niedobór estrogenów).

Przyczyną wiotkości skóry jest też oddziaływanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych, np.:

  • nadmierna ekspozycja skóry na słońce,
  • gwałtowna utrata masy ciała,
  • używki (palenie tytoniu, nadużywanie alkoholu),
  • nieprawidłowa dieta,
  • długotrwały stres,
  • zanieczyszczenie powietrza.

Sprawdzone zabiegi na wiotką skórę twarzy

  • Nici liftingujące

Rozpuszczalne nici liftingujące wprowadzone w skórę stymulują naturalne mechanizmy regeneracyjne i wzmacniają jej strukturę. Wiotka skóra staje się bardziej napięta i poprawia swój wygląd niemal natychmiast po zabiegu. Po około 10–14 dniach rozpoczyna się proces syntezy naturalnych białek organizmu (kolagenu i elastyny). Proces tan trwa przez cały czas utrzymywania się nici w organizmie. Nici wchłaniają się dopiero po około 2 latach, dzięki czemu efekt liftingu utrzymuje się przez cały ten czas.

  • Endermolift

Jedna z najłagodniejszych metod odmładzania skóry twarzy, szyi i dekoltu. Endermolift to nowoczesny, bezpieczny i zarazem bardzo skuteczny sposób ujędrniania skóry twarzy, bez użycia skalpela, igieł czy innych inwazyjnych metod. Poprawa napięcia wiotkiej skóry odbywa się w tym przypadku, dzięki zastosowaniu podciśnienia i mechanicznego masażu głowicą wyposażoną w specjalne rolki. Kuracja stymuluje syntezę kolagenu i naturalnego kwasu hialuronowego w skórze, dzięki czemu tkanka regeneruje się, staje się lepiej nawilżona, a pierwsze oznaki starzenia przestają być widoczne.

  • Lifting HIFU

Wysoką skuteczność w terapii wiotkiej skóry twarzy przynoszą zogniskowane ultradźwięki, czyli technologia HIFU. Zabieg polega na wielokrotnym kontakcie końcówki przetwornika z ciałem, w wyniku czego tkanka jest podgrzewana na różnych głębokościach, w zależności od parametrów ciała i oczekiwanego efektu. Działanie ultradźwięków opiera się na wybiórczym oddziaływaniu na określony obszar, w konsekwencji dochodzi do mikrouszkodzeń, które stymulują skórę do odbudowy kolagenu. Efekty liftingu HIFU to ujędrnianie skóry twarzy, redukcja zmarszczek, podniesienie owalu twarzy i redukcja miejscowych depozytów tkanki tłuszczowej.

  • Laserowy lifting

Wśród zabiegów na wiotką skórę na szczególną uwagę zasługuje laserowy lifting twarzy metodą frakcyjną nieablacyjną, np. ClearLift. Kuracja ta polega na wykonywaniu bardzo krótkich impulsów laserowych o wysokiej energii, które powodują mikrouszkodzenia w głębokich warstwach skóry, pozostawiając naskórek nietknięty. Dzięki temu zabieg jest bezpieczny i mało inwazyjny, a jednocześnie bardzo skuteczny. Szybko przywraca młody wygląd zmęczonej i wiotkiej skórze na twarzy, szyi, dekolcie. Łagodny przebieg zabiegu pozwala na bezpieczne pozbycie się takich problemów, jak wiotka skóra na szyi czy opadająca skóra nad powiekami.

Zmagasz się z utratą jędrności skóry? Zapytaj ekspertów z Kliniki Miracki w Warszawie, jakie zabiegi na wiotką skórę będą najlepsze.