WoW Shadowlands – Lista i omówienie poszczególnych lochów

WoW Shadowlands - Lista i omówienie poszczególnych lochów

Kiedy zaczynasz jakąkolwiek grę RPG na rynku, masz tendencję do podążania tymi samymi krokami. Przede wszystkim musisz nauczyć się, jak działa sterowanie i jak rzucać swoje umiejętności. Po drugie, spotykasz najbliższe NPC i podążasz za fabułą poprzez kilka questów. Na koniec dowiesz się, że przedmioty spadają z przypadkowych wrogów i od czasu do czasu zwiększają możliwości Twojej postaci. Teraz, w World of Warcraft, możesz przenieść questowanie na inny poziom. Wraz z ostatnimi rozszerzeniami, poznajemy różne regiony, które mają swoje wydarzenia i historie. Po pewnym czasie poznajesz zakończenie tego “rozdziału”, gdy wczytujesz wymagający loch. Lochy WoW Shadowlands nie stanowią wyjątku.

Gdy dotrzesz do tego punktu questline, musisz kliknąć na party finder (LFG). W zależności od Twojej klasy możesz zdecydować się na bycie Tankiem, Supportem lub DPS. Na przykład, jeśli jesteś Czarodziejem, wybór DPS jest jedynym wyborem. W przeciwieństwie do tego, Paladyn daje Ci wolność wyboru. Po tym, jak wszystko jest gotowe, dostajesz miejsce w kolejce i musisz poczekać, aż reszta graczy (pozostałych pięciu członków) dołączy.

W lochach będziesz miał okazję spędzić trochę czasu z różnymi typami graczy. Niektórzy z nich będą trzymać się celów, tak szybko jak to możliwe i bez żadnych interakcji społecznych. Z drugiej strony, widzisz również tych członków drużyny, którzy lubią napisać kilka linijek i uczynić podróż nieco bardziej rozrywkową.

Zobacz: Impressions of World of Warcraft Classic – This Game is more than nostalgia

WoW Shadowlands – lochy

Gdy masz już kompletną drużynę, musisz jeszcze raz kliknąć i możesz ruszać w drogę. Następująca mapa zostanie załadowana i w ciągu kilku sekund poznasz swoich nowych kolegów z drużyny. Lochy WoW Shadowlands opierają się na tych samych podstawach rozszerzenia. Na początku będziesz mógł doświadczyć tej części gry na standardowym poziomie trudności. Z pomocą tych miejsc możesz w krótkim czasie osiągnąć najwyższy poziom (60).

Później będziesz musiał skupić się na zwiększaniu poziomu przedmiotów z losowych dropów lub po pokonaniu bossa. Gdy osiągniesz poziom itemów 157, możesz ustawić się w kolejce do Heroicznych wersji lochów. Są one trochę bardziej skomplikowane, ale otrzymasz lepsze nagrody.

Wreszcie, trudność Mythic wymaga, abyś najpierw założył party i wszedł do wejścia do lochu. W związku z tym, możesz poprosić o pomoc przyjaciół lub kolegów z gildii. Ze względu na ich złożoność, praca zespołowa wymaga większej koordynacji i lepszego wykonania – coś, co trudno osiągnąć z przypadkowymi graczami.

Tutaj znajdziesz listę lochów WoW Shadowlands, które są aktualnie dostępne:

  • The Necrotic Wake: Podążając za motywem plagi, zobaczysz różne rodzaje zombie z niezwykłymi zdolnościami. Dodatkowo, niektórzy z bossów wykorzystują nowe mechaniki rozgrywki, które sprawiają, że loch jest wyjątkowy i przyjemny. Na przykład, w walce z Chirurgiem Stitchfless, potrzebujesz mobów, aby “zaczepić” bossa w kierunku twojej strony. Zaleca się obejrzenie filmu lub samouczka przed rozpoczęciem kolejki. Aby odblokować tę instancję, musisz posiadać postać z poziomem 50.
  • Plaguefall: Pomimo tego, że mapa tego lochu jest nieco mała, to jest on wytrzymałym testem dla gracza wspierającego. Po pierwsze, całe miejsce jest pełne różnych zielonych basenów, które z czasem wyrządzają szkody tym, którzy przez nie przechodzą. Po drugie, dostajemy mnóstwo debuffów (chorób) od mobów i bossów, które mogą zabić całą drużynę. Wreszcie, różne rodzaje slimów pojawiają się losowo pomiędzy basenami i mają tendencję do zadawania obrażeń AOE, gdy wybuchają i umierają. Musisz osiągnąć poziom 53, aby odblokować to ohydne miejsce.
  • Mgły Tirna Scithe: Jeśli chcesz zapuścić się w mistyczny las, który może uwięzić Cię na zawsze, jeśli wybierzesz złą ścieżkę, to jest to miejsce dla Ciebie. Wewnątrz tego miejsca walczysz z żywymi drzewami, potężnymi bestiami i obślizgłymi robalami. Zawsze przejąć inicjatywę, jeśli masz jakieś doświadczenie w tym lesie. Dlatego możesz wybrać odpowiednią ikonę i szybko się poruszać. Awansuj na poziom 55, aby odblokować loch.
  • Halls of Atonement: Wejdź dzięki temu lochowi do gotyckiej części Shadowlands. W tych murach będziesz walczył z potężnymi gargulcami, wampirami i udręczonymi duszami. Podobnie jak w poprzednich instancjach, zobaczysz tu nowe mechaniki rozgrywki, które sprawią, że wszystko stanie się skomplikowane. Pamiętaj, aby rozmawiać ze swoją grupą (przynajmniej za pomocą tekstu) i pingować wszystkie paskudne debuffy. Aby otworzyć bramy tego miejsca, potrzebujesz 57 poziomu.
  • Theater of Pain: Od teraz wszystkie lochy wymagają od Twojej postaci poziomu 60. W tej instancji zobaczysz, jak to jest walczyć na arenie. Każdy z bossów ma inny gimmick, który wymaga pewnej wiedzy od drużyny. Ogólnie rzecz biorąc, będą oni stale rzucać umiejętności AoE i debuffy, które mogą zniszczyć całą grupę.
  • De Other Side: Udaj się do tych dobrze znanych “trollowych” świątyń, w których znajdują się potężni casterzy z tej rasy. Jak w każdym innym lochu o tej samej tematyce, będziesz mógł zobaczyć umiejętności wskrzeszania, które sprawiają, że mapa jest pełna zagrożeń.
  • Spires of Ascension: Podróżuj przez “podniebną świątynię” pełną różnych mobów, które używają swoich skrzydeł do ataków. Dodatkowo warto uważać na silne wiatry, które mogą wyrwać Cię z mapy. Pamiętaj, aby mieć pod ręką włócznie i celować w te, które lubią unosić się wokół party.
  • Sanguine Depths: Od tego ostatniego dungeonu wracasz do zabijania gargulców, wampirów i udręczonych dusz. Jednak od tego momentu wrogowie będą rzucać na Ciebie wymagające umiejętności. Po pierwsze, możesz zostać znokautowany z mapy, jeśli nie będziesz ostrożny. Po drugie, zobaczysz wiele zaklęć AoE, które nie pozwolą ci pozostać w miejscu. Wreszcie, niektóre debuffy mogą zabić całą drużynę, jeśli nie będziesz ostrożny.

Godne uwagi dropy

Oprócz ekwipunku, który może zwiększyć Twój poziom przedmiotu, w tych lochach możesz zobaczyć wiele innych dóbr. Od drobiazgów, przez konduity, aż po legendarne dropy receptur – wszystko jest dobre do wzięcia. Na szczególną uwagę zasługują przedmioty próżności, takie jak wierzchowce, zwierzaki i Soulshape’y. Musisz jednak zebrać swoją drużynę i ukończyć te instancje na poziomie trudności Mythic, aby uzyskać lepsze dropy.