Zamek listwowy czyli ciekawa alternatywa

Zamek listwowy

Kwestia naszego bezpieczeństwa jest bardzo ważna, mówi się o bezpieczeństwie podczas jazdy samochodem, podczas jazdy rowerem czy idąc ulica jako pieszy. Nic jednak nie wspomina się o ochronie własnej prywatności, własnego mieszkania, domu czy firmy oraz przy okazji własnego zdrowia, a niekiedy nawet życia. Do tego służą zamki do drzwi, które przynajmniej raz na kilka lat powinniśmy wymieniać i to nie ze względu na ich zniszczenie tylko z chęci bycia lepiej chroniony. Wymiana zamka nie jest kosztownym interesem, będzie nas kosztować prawdopodobnie kilkaset złotych, jednak może ona nam zapewnić ogromny komfort z codziennego przebywania w mieszkaniu. Przecież każdy chce się czuć dobrze w mieszkaniu, a do tego nadchodzą długie wieczory, które sprawią, że będziemy większość czasu spędzać właśnie w domu.

Zamki listwowe – co to jest?

Wybór zamka do drzwi nigdy nie należy do prostych i choć na takie zakupy udajemy się naprawdę rzadko, to ciężko jest nam nadążyć z nowinkami oraz rozwiązaniami technicznymi, które ciągle przygotowują dla nas producenci. I nie jest w tym nic złego, ponieważ jest to z myślą o naszym bezpieczeństwie, które w postaci słabego jakościowo zamka może ulec zagrożeniu.

W takiej sytuacji bardzo ciekawym rozwiązaniem okazuje być się zamek listwowy. Jest to rodzaj zamka wielopunktowego w nowoczesnym stylu, stanowiący alternatywę dla zamków starego typu. W ich przypadku zastosowano znacznie więcej punktów ryglowania czyli tzw. bolców, dzięki temu nasze bezpieczeństwo znacznie się zwiększy bo już nie będzie nas blokował jeden rygiel lecz z kolei kilka co zwiększy efektywność.

Co ciekawe jakiś czas temu zamek listowy stosowany był głównie w biurach, urzędach bądź prywatnych firmach, co może jedynie potwierdzać jego skuteczność i popularność. Jakiś czas temu zaobserwowano, że coraz więcej prywatnych osób szuka takich rozwiązań do własnych domów i mieszkań. Ich oferta jest naprawdę szeroka, co usprawnia poszukiwania oraz oczekiwania względem konkretnego modelu. Kwestia ceny również nie należy do nieosiągalnych, ponieważ za zamek listwowy przyjdzie nam zapłacić około 200 zł za standardowe rozwiązanie. W przypadku nieco mniej standardowych rozwiązań kwota może ulec nieznacznej zmianie.

Co warto wiedzieć o zamkach listwowych

Zamki listwowe muszą zostać dokładnie dopasowane do konkretnego modelu drzwi, ponieważ w innym przypadku mogą po prostu nie pasować. Drugą sprawą jest fakt, iż aby sprawnie zamontować taki zamek należy posiadać odpowiednie akcesoria do tego przeznaczone inaczej montaż nie będzie możliwy. W sklepie, oprócz zamków można nabyć również pozostałe elementy wyposażenia, takie jak wkłady do zamków, kasety naprawcze czy rolki do zasuwnic. Z jednym na pewno można się zgodzić, a mianowicie z tym, iż produkt ten spełnia określone normy, a przede wszystkim jest skuteczną obroną z nieproszonymi gośćmi w praktyce. Warto więc zdecydować się na taki zakup, którego montaż jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie w związku z prostym montażem, który nie wymaga od nas specjalnej wiedzy oraz umiejętności. Choć jeżeli nie chcemy podejmować się takiego zadania zawsze warto zadzwonić po ślusarza z www.pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl/, który w sprawny sposób zamotuje nam zamek w drzwiach. Jedno jest pewne, nie warto opóźniać wymiany starego zamka na nowszy model, gdyż w takiej sytuacji nie jesteśmy wystarczająco chronieni co może skutkować łatwym sforsowaniem drzwi w przypadku potencjalnego włamania.