Zegary do przedpokoju – jak wybrać odpowiednie?

zegary do przedpokoju

Ludzkość czas mierzy od zamierzchłych wieków. Najpierw wykorzystywała do tego zegary słoneczne, potem wodne, ogniowe i piaskowe, aż przyszedł czas na modele wahadłowe oraz mechaniczne. Przez wiele stuleci zegary funkcjonowały tylko w przestrzeni publicznej. Dziś chętnie zapraszamy je do własnych domów, gdzie z dużą precyzją, a także stylowo odmierzają czas. W domach i mieszkaniach znajdujemy dla nich miejsce w różnych pomieszczeniach. Świetnie sprawdzą się one w salonie, sypialni, kuchni- a jakie zegary pasują do przedpokoju? Czym się kierować wybierając czasomierz do korytarza?

Czy warto wieszać zegar w przedpokoju?

Dziś sprawdzenie godziny nie jest żadnym problemem. O upływającym czasie przypominają nam elektroniczne zegarki na ekranach tabletów czy telefonów. Wydawać by się więc mogło, że klasyczne, analogowe modele czasomierzy odejdą w niepamięć – wcale jednak tak nie jest. Naścienne i stojące zegary nadal goszczą w naszych domach- stanowią w nich nie tylko praktyczny, ale i estetyczny gadżet. Dodają wnętrzu elegancji, klasy i szyku. Te wykonane z dbałością o każdy detal podkreślą też styl aranżacyjny wnętrza, a nawet mu go nadadzą. Eleganckie zegary wieszane i stawiane są w różnych domowych pomieszczeniach, najczęściej jednak spotkamy je w przedpokoju. W tym pomieszczeniu jest on niemal niezbędnym dodatkiem. Szybki rzut oka na jego tarcze pozwoli sprawdzić, czy nie jesteśmy spóźnieni na autobus, zdążymy jeszcze poprawić fryzurę lub za ile minut pojawią się goście.

Jaki zegar sprawdzi się w przedpokoju?

Wybór zegarów do przedpokoju jest bardzo duży. W sklepach takich jak Miloo Home odnajdziesz modele różniące się od siebie stylem, wielkością, mechanizmem działania. Jeśli jednak twoim celem jest idealny zegar do przedpokoju, sięgnij po ten, który pozwoli szybko i bezbłędnie odczytać godzinę. W korytarzach i holach najlepiej sprawdza się modele z jasnym cyferblatem i kontrastującymi wskazówkami. Dobrym wyborem są też modele elektroniczne, które na wyświetlaczu pokazują godzinę.

Jaki styl mają zegary do przedpokoju?

Zegary do przedpokoju to zarówno te w wydaniu minimalistycznym, jak i dekoracyjnym i designerskim. To, na jaki postawisz, powinno być uzależnione od charakteru pomieszczenia i pozostałych elementów jego wystroju. Dobrze jest, kiedy zegar się z nimi harmonizuje. Jeśli twój przedpokój urządzony jest w stylu klasycznym lub stylizowanym postaw na modele z tradycyjnym cyfroblatem i wskazówkami, okrągłe w kształcie. We wnętrzach nowoczesnych, modernistycznych, loftowych czy industrialnych zwróć uwagę na zegary do przedpokoju pozbawione tarczy i składające się tylko ze wskazówek – bez cyfr wyznaczających godzinę. Pamiętaj jednak, że tego typu modele mogą powodować większe trudności z szybkim odczytaniem godziny. Z racji tego, że są one też większe, potrzebują dużej przestrzeni i najlepiej prezentują się w obszernych holach. Designerskie zegary do przedpokoju dobrze spiszą się też skandynawskich czy minimalistycznych wnętrzach. Ich unikatowa tarcza urozmaici surowy klimat wnętrza i posłuży za zapadającą w pamięć dekoracje. W korytarzach, holach i wiatrołapach doskonale spiszą się też tradycyjne zegary z kukułką-o nie warto uzupełnić przedpokój urządzony w stylu retro, vintage czy art. deco.