Zimowe szaleństwo w Austrii. 5 tyrolskich lodowców

Austria

Skiers on top of ski resort Soelden - Gaislachkogl (3.058 m), Tirol, Austria before skiing down the slope.

Pasjonaci narciarstwa czy snowboardingu często szukają ciekawych terenów, które umożliwią im spełnienie swoich sportowych fantazji. Wybór pada często na kraje zagraniczne, w których znaleźć można niepowtarzalne kurorty. Jednym z nich jest Austria, która przyciąga narciarzy i snowboardzistów z całej Europy! W artykule przedstawiamy zestawienie 5 tyrolskich lodowców, które zdecydowanie warto odwiedzić.

Kaunertal, czyli brak tłumów i świetne warunki

Kaunertal to ośrodek narciarski w Austrii, który położony jest w oddali od terenów zamieszkałych. Z tego powodu będzie idealnym miejscem dla osób, które cenią sobie spokój oraz brak tłumów. Jest to destynacja, którą często wybierają rodziny z dziećmi, a to za sprawą dużej ilości łagodnych i niewymagających tras. Z oferty kurortu chętnie korzystają również osoby nieco bardziej zaawansowane, a także fani snowboardingu oraz freeskiingu.

Lodowiec Pitztal – najwyżej położony teren narciarski w Austrii

Osoby, które planują wyjazd na snowboard lub narty, często decydują się na lodowiec Pitztal. Jest to najwyżej położony ośrodek na terenie całej Austrii, dzięki czemu cieszy się dużą popularnością wśród sportowców z całego świata.

Na jego terenie często trenują narodowe kadry alpejskie, jednak znaleźć tam można także dużą ilość tras przystosowanych dla osób początkujących lub dzieci. Niewątpliwą zaletą tego miejsca są również niskie ceny, a także niepowtarzalne, zapierające dech w piersiach widoki. Na szczycie lodowca znajduje się ponadto, najwyżej położona w Austrii, kawiarnia Café 3.440, z której podziwiać można okoliczne szczyty.

Sölden – idealny dla każdego, niezależnie od stopnia zaawansowania!

Sölden to ośrodek narciarski, który – jako jedyny w Austrii – wyciągami bezpośrednio łączy trasy na lodowcu z resztą terenów narciarskich. Obszar podzielony jest na 3 części, które przystosowane są do potrzeb osób początkujących, zaawansowanych oraz miłośników szybkiej jazdy.

Warto wspomnieć także o tym, że Sölden jest jednym z austriackich centrów après-ski. To właśnie w tym miejscu odbywają się niezapomniane i wyjątkowe oraz eventy, które zbliżają do siebie narciarzy z całego świata.

Stubai, czyli raj dla narciarzy rekreacyjnych

Stubai to lodowiec, który cieszy się szczególną popularnością zwłaszcza wśród narciarzy rekreacyjnych. Na jego terenie dostępne są bowiem idealnie przygotowane, szerokie stoki, które zapewniają maksymalny komfort oraz swobodę jazdy.

Nie jest to jednak jedyna atrakcja tego rejonu! Jak mówi nam pracownik Szkoły Zdrowia, która organizuje obozy narciarskie w Austrii:

Lodowiec Stubai to świetne miejsce na przeżycie niepowtarzalnej, kulinarnej przygody. Na jego terenie znajdują się liczne restauracje, które mogą pochwalić się licznymi nagrodami i wyróżnieniami.

Lodowiec Hintertux – całoroczny ośrodek narciarsko-snowboardowy

Ostatnią pozycją w naszym zestawieniu jest lodowiec Hintertux – ośrodek narciarsko-snowboardowy, z którego korzystać można przez cały rok! Jest to miejsce, w którym można nie tylko uprawiać sporty zimowe, lecz także zachwycać się górską panoramą. Liczne szlaki wędrówkowe, miejscowe atrakcje, a także niepowtarzalne widoki sprawiają, że Hintertux cieszy się ogromnym zainteresowaniem – i to nie tylko wśród narciarzy i snowboardzistów!