Zredukuj blizny i rozstępy raz na zawsze!

Zredukuj blizny i rozstępy raz na zawsze!

Blizny na skórze raczej nie dodają uroku, szczególnie gdy znajdują się na twarzy. Wiele osób ma z tego powodu kompleksy, a równie problematyczne są także rozstępy, dotykające głównie kobiety. Usuwanie blizn jest wymagającym procesem, ale dzięki odpowiednim zabiegom można się tych nieestetycznych zmian na skórze trwale pozbyć.

Redukcja blizn i rozstępów – czy jest możliwa?

Blizny i rozstępy to uszkodzenia skóry. Blizny są zazwyczaj efektem urazu albo śladem po przebytej operacji, natomiast rozstępy tworzą się przez gwałtowne zmiany wagi, zaburzenia hormonalne, wskutek intensywnych treningów powiększających masę mięśniową. Niezależnie od przyczyny, blizny same nie znikają – skóra może się częściowo zregenerować, jednak przy większych i głębszych uszkodzeniach nie odzyskuje idealnej gładkości.

Kosmetyczne próby usuwania blizn oraz rozstępów nic nie dają, można jedynie nieco zmienić ich kolor, tak że stają się trochę mniej widoczne. Do skutecznej redukcji blizn konieczna jest dogłębna regeneracja skóry, pozwalająca odbudować włókna kolagenowe i elastynowe, a takie działanie zapewniają specjalistyczne zabiegi kosmetologiczne, przeprowadzane w Beauty Address.

Mikronakłuwanie Dermapen

Dermapen to metoda polegająca na nakłuwaniu wybranego obszaru skóry. Igły tworzą mikrouszkodzenia, i to właśnie za ich sprawą skóra zaczyna się regenerować, a do tkanki wprowadzane są jeszcze składniki aktywne, które pobudzają odnowę komórka, poprawiają napięcie skóry oraz usprawniają krążenie krwi i limfy. Dermapen nie tylko usuwa rozstępy, ale też przyczynia się do ujędrnienia i odmłodzenia skóry.

Mikronakłuwanie może być odbierane jako lekki dyskomfort, jednak nie jest to zabieg powodujący duży ból, a ciało szybko się po nim regeneruje. Zaczerwienienie utrzymuje się zazwyczaj przez kilka dni, a w tym czasie należy poddawać skórę pielęgnacji zgodnie z zaleceniami specjalisty. Przy starych rozstępach zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów, ale niewielkie, świeże blizny da się usunąć już po 2-3 powtórzeniach.

Karboksyterapia

Jest to zabieg, podczas którego wykorzystuje się działanie czystego medycznego dwutlenku węgla. Karboksyterapia powoduje, że naczynia krwionośne mocno się rozszerzają, co bardzo poprawia ukrwienie i dotlenienie komórek, efektem czego jest skuteczna regeneracja skóry. Czasami podczas zabiegu może pojawić się niewielki dyskomfort, ogólnie jednak zabieg jest w pełni bezpieczny i nie wymaga stosowania znieczulenia.