7 zalet mebli dębowych w twoim domu

drewniane meble

Trwałe, naturalne, unikalne oraz uniwersalne – to tylko kilka z licznych zalet mebli wykonanych z drewna. Zakup takiego wyposażenia zawsze się opłaci. Meble będą cieszyć oczy pięknym wyglądem przez długie lata. Szafa, stół czy łóżko z wysokiej klasy drewna wyróżnia się wieloma atutami. Na uwagę zasługuje sam materiał, niezwykle piękny, a do tego naturalny oraz unikatowy. W przypadku drewnianych mebli nie ma dwóch takich samych egzemplarzy. Prócz tego drewno można dość łatwo utrzymywać w czystości oraz naprawiać w razie uszkodzenia – wystarczy odpowiednio je wyszlifować. Mówiąc o meblach z tego surowca, nie sposób pominąć również niezwykle istotnej cechy, czyli urody. Drewniane modele dodają wnętrzom ciepła oraz przytulności.

Meble z drewna – ponadczasowy wybór

Łatwo zrozumieć, czemu meble z drewna od lat cieszą się olbrzymim powodzeniem. Inne materiały pojawiają się w domach oraz znikają wraz z przemijaniem trendów, podczas gdy drewno zawsze dobrze wygląda. Nie starzeje się ani nie wychodzi z mody. Pasuje do wszystkiego – można zestawiać je ze szkłem, metalem oraz tworzywem sztucznym. Wspaniale prezentuje się na tle roślin, jasnych ścian czy kamienia. Niezmiernie podoba się zarówno zwolennikom klasyki, jak i amatorom podążania za nowinkami w architekturze wnętrz.

Wyposażenie z litego drewna charakteryzuje najwyższa jakość. Nie ma przy tym większego znaczenia, czy chodzi o meble dębowe do jadalni, czy o sosnowy komplet do pokoju młodzieżowego. Może różnić je koszt (sosna będzie bardziej przystępna cenowo przez wzgląd na większą miękkość niż dąb), ale z pewnością zakup będzie znakomitym wyborem.

Drewniane meble – wybór na lata

Osoby, które zdecydują się na zamówienie mebli z drewna, będą zadowolone z ich użytkowania. Staną się posiadaczami modeli w dobrym guście, a przy tym trwałych oraz wytrzymałych. Urządzając salon, kuchnię albo sypialnię meblami z drewna, stworzą klimatyczne wnętrze, które przetrwa kolejne sezony bez potrzeby odświeżania wystroju.

Warto podkreślić, że drewniane wyposażenie wymaga tylko systematyczności w pielęgnacji. Powierzchnie mebli ze sztucznych tworzyw z czasem pokrywają się zaciekami czy plamami, których nie da się łatwo usunąć (bądź to niemożliwe). Właściciele drewnianych wariantów powinni je regularnie przecierać wilgotną lub suchą ściereczką, aby wyglądały estetycznie. Jeżeli nie będą tego zaniedbywać, ich meble pozostaną w znakomitej formie przez kolejne sezony.

Drewno – prosto z natury

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że współcześnie produkowane wyposażenie nie cechuje się zbyt dużą trwałością. Ta reguła nie dotyczy jednak rozwiązań z drewna – te projektuje się na lata, a dodatkowo mogą być odnawiane. Kupując łóżko dębowe 180×200, stół do jadalni albo biurko do domowego gabinetu, otrzymujemy mebel długowieczny. Można zmieniać kolor jego drewna, odmładzać go poprzez szlifowanie czy lakierowanie, pozbywać się wgnieceń oraz zarysowań. Trudno wymienić wszystkie możliwości przywracania drewnu atrakcyjnego wyglądu. Kolejna cecha, na którą warto położyć nacisk, chwaląc drewno, to naturalność. Zrobione z niego meble są przyjazne dla środowiska oraz dla samych użytkowników.

Podsumowując, drewniane meble mają mnóstwo zalet. Cechuje je wysoka jakość, trwałość oraz wytrzymałość, a także uniwersalność (pasują do wielu stylów). To ekologiczne wyposażenie, z którego można korzystać latami, odnawiać i pielęgnować przy niewielkich nakładach pracy oraz środków. Jak widać, naprawdę warto wybrać meble z drewna.