Annabelle Minerals – skąd się biorą kolory w kosmetykach mineralnych?

Annabelle Minerals

Kosmetyki mineralne podbijają rynek makijażu jako alternatywa dla tradycyjnych produktów. Ich skład jest lżejszy i oparty na naturalnych składnikach, dzięki czemu są lepiej tolerowane przez skórę. Skąd jednak w takich produktach intensywne kolory? Czy da się osiągnąć taki efekt jedynie przy użyciu składników mineralnych? Odpowiedź jest prosta: tak! Marka Annabelle Minerals dowodzi że jest to możliwe. Jak? – sprawdź!

Kosmetyki mineralne Annabelle Minerals – siła minerałów

Marka zaistniała na rynku dzięki niekonwencjonalnemu podejściu do tworzenia kosmetyków do makijażu. O ile receptury kosmetyków do pielęgnacji twarzy w wersji naturalnej nie były niczym zaskakującym, o tyle ta sama zasada w produktach do makijażu wydawała się trudna do zastosowania. Udało się. Z czasem Annabelle Minerals ofertę produktów poszerzało, by wkrótce pojawiły się w niej mineralne kosmetyki o nasyconych, intensywnych barwach. Coraz szersze grono klientów było dowodem na to, że było warto. Był to także impuls do ciągłego rozwoju i szukania nowych możliwości na rynku. Lata badań, prób i testów potwierdzają, że kolor nie musi wynikać z używania sztucznych barwników – należy ich szukać w naturze.

Błękit, zieleń, czerwień, fiolet i inne kolory to efekt zastosowania tlenków barwiących, które w łatwy sposób umożliwiają otrzymanie pożądanego efektu. Ich umiejętne łączenie umożliwia otrzymanie kosmetyków o różnej intensywności. Za co odpowiadają poszczególne składniki? Oto lista najważniejszych z nich.

Pigmenty w kosmetykach mineralnych:

  • ultramaryny (błękit i fiolet) – te chłodne barwy łagodzą barwy ciepłe i neutralne, same w sobie są zimne, neutralne i przygaszone;
  • czerwień żelazowa – ciepła barwa, która stosowana w nadmiarze odpowiada za pomarańczowe tony, neutralizowana jest zielenią chromową;
  • zieleń chromowa – daje oliwkowe, chłodne tony, których najwięcej jest gdy cera jest jasna, a przy tym skutecznie maskuje zaczerwienienia;
  • żółcień żelazowa – to barwa neutralna, która jednak łączona z ultramarynami lub zielenią chromową, ochładza, a z czerwienią żelazową ociepla barwę kosmetyku.

Proporcje mają znaczenie

Annabelle Minerals produkty

Stosowanie tlenków barwiących umożliwia otrzymanie różnych kolorów, które stosowane są w podkładach, różach, korektorach i cieniach do powiek. Każdy z nich wymaga nieco innych proporcji. Dla części produktów stężenie tlenków nie powinno wynosić więcej niż 0,5% (dotyczy to szczególnie stosowania błękitu pruskiego i ultramaryny), inne z kolei wymagają użycia większej ilości barwników. Tlenków tych nie można stosować jako samodzielnych kosmetyków – ich właściwości fizykochemiczne skutecznie utrudniałyby aplikację, rozcieranie i uzyskanie jednolitego wykończenia. Aby otrzymać kosmetyk w odpowiedniej formie, potrzebny jest surowiec bazowy – minerały.

Annabelle Minerals – barwy odpowiednio nasycone

Marka od początku postawiła na precyzję i dzięki ciągłym eksperymentom w laboratoriach badawczych, znajduje się w czołówce producentów kosmetyków mineralnych do makijażu w Polsce. Skład oparty na minerałach z domieszką tlenków barwiących odpowiada coraz szerszej rzeszy odbiorców, którzy doceniają lekkość, łatwość aplikacji i odpowiednie odcienie. Nie są potrzebne sztuczne barwniki – wystarczy to, co oferuje natura, doświadczenie i ciągła praca. To właśnie znajdziesz w produktach marki Annabelle Minerals.