W jakie gry na PC warto zagrać?

gry

Lista gier na PC, w które warto zagrać co najmniej raz, jest bardzo długa. W naszym zestawieniu znalazło się jednak kilka nowych propozycji oraz kultowe pozycje dla fanów różnych gatunków.

Need for Speed Heat

Zgodnie uznana przez większość recenzentów za najlepszą część kultowej serii od czasów Underground czy Most Wanted. W nowej odsłonie trafiamy do nadmorskiego kurortu Palm City, który dostarczy nam niezapomnianych i malowniczych widoków, a przede wszystkim szerokich, wielopasmowych ulic oraz krętych ścieżek. Urozmaicenie krajobrazu sprawia, że wyścigi będą naprawdę interesujące. Główna oś fabularna dotyczy nielegalnych wyścigów i walki z policją, która oczywiście chce zaprowadzić porządek w mieście. Gra ma swoje minusy, takie jak robiące dziwne wrażenie opustoszałe ulice oraz powtarzalność rozwiązań, jednak fani serii powinni być usatysfakcjonowani.

Her Story

Świetna gra detektywistyczna, która na długo pozostanie w twojej pamięci. Została opracowana przez Sama Barlowa, projektanta i scenarzystę Silent Hill: Origins i Silent Hill: Shattered Memories. To produkcja FMV, czyli taka, w której większość stanowią sekwencje wideo z udziałem aktorów. Sceny są zapisem przesłuchań z Hanną, Brytyjką i główną podejrzaną, której mąż zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach w 1994 roku. Naszym zadaniem jest wcielenie się w rolę detektywa i rozwikłanie zagadki zaginięcia. Kolejne sceny przedstawiają nowe aspekty śledztwa, ale w Her Story nie ma podpowiedzi i trzeba przyznać, że gra jest trudna. Na pewno jednak dostarczy nam sporo emocji i nie pozostawi obojętnym na długo po odkryciu zakończenia.

Papetura

Klimatyczna, unikalna, polska przygodówka typu point and click, która premierę miała w maju 2021 roku. Jej twórcą jest Tomasz Ostafin, który inspirował się takimi kultowymi hitami, jak plastelinowy The Neverhood z 1996 roku czy animacje japońskiego studia Ghibli. Papetura oferuje nam fascynujący, przemyślany świat w całości wykonany z kartonu i papieru. Mieszka w nim osamotniony stworek Pape, który ucieka z kwiatowego więzienia i poznaje magiczną istotę, Turę. Razem przeżyją wiele przygód i będą musieli pokonać kontrolujące ogień potwory.

Resident Evil Village

To już ósma odsłona kultowej serii, z pewnością znajdzie więc mnóstwo fanów, którzy nie odmówią sobie kolejnej części survival horroru. Village jest bezpośrednią kontynuacją Resident Evil Biohazard, jednak rozgrywa się w zasypanej śniegiem rumuńskiej wiosce. Poznajemy dalsze poczynania głównego bohatera Ethana Wintersa i jego żony Mii, którzy znajdują się pod ścisłą obserwacją BSAA. Swój czas poświęcają głównie nowo narodzonej córeczce Rosemary i mają nadzieję wreszcie wieść spokojne życie. Niestety kapitan, który miał zapewnić małżeństwu ochronę, napada na nich i porywa dziecko. Naszym zadaniem jest oczywiście odzyskanie dziewczynki.

Wiedźmin III: Dziki Gon

To pozycja, której nie może zabraknąć w żadnym zestawieniu wartych uwagi gier na PC. Absolutny must play dla każdego gracza, bez względu na płeć, doświadczenie i stopień fascynacji bohaterami stworzonymi przez Sapkowskiego. Dziki Gon to majstersztyk pod kątem artystycznej wizji, fabuły i spektakularnego świata wykreowanego przez producentów gry. Trzecia część przygód Wiedźmina Geralta skupia się na poszukiwaniu Ciri, legendarnego dziecka–niespodzianki.

Jeżeli szukasz gier na PC, to koniecznie zapoznaj się z encyklopedą gier serwisu Gram.pl, która jest dostępna na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/pc/