Co jest potrzebne do korzystania z oprogramowania typu OCR?

OCR

Korzystanie z oprogramowania OCR to wielkie usprawnienie funkcjonowania każdej firmy. Dzięki niemu pracownicy nie muszą już ręcznie przepisywać potrzebnych danych z różnych dokumentów do systemów informatycznych, a więc mogą zaoszczędzić sporo czasu, który na pewno przyda się do realizowania innych zadań. Działanie programów typu OCR polega bowiem na automatycznym zaczytywaniu, interpretowaniu, sprawdzaniu, a następnie przesyłaniu potrzebnych danych do powszechnie wykorzystywanych w firmach programów finansowo-księgowych.

Dlaczego warto zdecydować się na korzystanie z oprogramowania OCR?

Powodów, dla których warto zdecydować się na korzystanie z oprogramowania OCR, jakie oferuje m.in. firma Docusoft, jest bardzo wiele:


1. Programy OCR przyspieszają i usprawniają pracę w firmie, eliminując konieczność ręcznego przepisywania danych z faktur do informatycznych systemów finansowo-księgowych.


2. Dzięki automatyzacji zaczytywania niezbędnych danych z dokumentów pracownicy zaoszczędzają dużo czasu, który mogą wykorzystać na realizację innych projektów.


3. Programy OCR radzą sobie z różnymi typami dokumentów (np.: fakturami, paragonami, potwierdzeniami sald, notami odsetkowymi, notami uznaniowymi, notami obciążeniowymi, wyciągami bankowymi, kosztorysami, dokumentami magazynowymi i transportowymi, polisami oraz cennikami).


4. Dane pobrane z faktur i innych dokumentów są zawsze w 100% zgodne z oryginałem, dzięki czemu unika się błędów, jakie często powstają podczas ich ręcznego przepisywania.


5. Oprogramowanie bez problemu radzi sobie ze skomplikowanymi tabelami (np. z liniami łamanymi między stronami, ze złożonym układem wierszy lub sumami częściowymi umieszczonymi pomiędzy wierszami).


6. Programy OCR bezbłędnie zaczytują dane z każdej faktury bez konieczności tworzenia szablonów.


7. Zaczytane dane poddawane są procesowi podwójnej walidacji (wewnętrznej i zewnętrznej).


8. Program OCR współpracuje ze wszystkimi systemami księgowymi, które importują dane w standardzie xml, csv i JPK_VAT.

Co trzeba mieć, aby móc korzystać z oprogramowania OCR?

Korzystanie z oprogramowania OCR jest bardzo proste. Aby móc stosować je w swojej firmie, wystarczy posiadać skaner oraz komputer z dostępem do Internetu. Aplikacja ReadIT OCR Smart to innowacyjne rozwiązanie, które jest dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Jedyne, co trzeba zrobić, to zarejestrować się, a następnie zalogować. Po pierwszym zalogowaniu możliwe jest zaczytanie danych z pierwszych faktur zupełnie za darmo. Po nieodpłatnym przetestowaniu funkcjonalności programu można zdecydować się na dalsze z niego korzystanie, wykupując pakiety kredytowe dopasowane do potrzeb firmy.