Co wiedzieć na temat domów opieki?

dom opieki

Częstą przyczyną, podczas której wahamy się przeprowadzić bliską osobę do domu starości jest bariera finansowa. Na dzisiaj kwota miesięczna jaką przyjdzie nam zapłacić oscyluje w okolicach trzech tysięcy złotych i jest nie osiągalna dla większości Seniorów. Dlatego jako rodzina bądź bliscy powinniśmy ciągle wspierać starszą osobę pod względem finansowym, a także pamiętać o systematycznych odwiedzinach, które z pewnością pomagają przetrwać w takim miejscu oraz utrzymać dobry nastrój. Niestety wiele rodzin o tym zapomina co przyczynia się do pogarszania stanu zdrowia bądź nastroju przez pacjentów. Jak zatem pomóc Seniorowi w adaptacji w nowym miejscu?

Czy starsza osoba się tam odnajdzie?

Przenosiny w inne miejsce nigdy nie należą do najłatwiejszych, jak możemy się domyślać starsze osoby nie znoszą zmian, a już na pewno zmiany miejsca zamieszkania. Niestety czasem sytuacja tego wymaga a my musimy zdać się na domy opieki Warszawa Białołęka, które oferują takie możliwości. Z początku może być ciężko zaadaptować się w nowym miejscu, jednak z pomocą doświadczonego personelu oraz indywidualnego podejścia do pacjenta osoba ta szybko odzyskuje chęci do życia. Dodatkowo ciekawą alternatywą jest opcja umożliwiająca przywiezienie własnych mebli takich jak fotel bądź inne niewielkie elementy wyposażenia, które jeszcze szybciej pozwolą się zaadaptować a ponad to stworzą namiastkę własnego mieszkania. Możemy zadawać sobie pytanie czy osoba starsza da radę w takim miejscu się odnaleźć i czy domy opieki Warszawa Białołęka to dobre miejsce. Z pewnością można powiedzieć, że tak. Personel z http://www.prywatnydomopieki.eu za każdym razem pochodzi do sprawy indywidualnie i dba o jak największe poczucie komfortu. W dodatku osoba starsza nie będzie musiała spędzać czasu w samotności, zawsze są organizowane różnego rodzaju aktywności pomagające utrzymać dobrą kondycję fizyczną i psychiczną. Działa to również w drugą stronę, gdyż w momencie kiedy pacjent chce poświęcić więcej czasu dla siebie, nie ma z tym większego problemu, co wpływa na dobry stan psychiczny i poczucie własnego miejsca.

Pamiętaj o odwiedzinach

Z pewnością bardzo ważną rolę odgrywają odwiedziny u bliskiej nam osoby. Wiadomą rzeczą jest iż powodem, dla którego pacjent został przeniesiony do domu opieki jest brak naszego czasu z różnych przyczyn przez który nie jesteśmy w stanie samodzielnie sprawować opiekę nad tą osobą. Jednak personel jak i lekarze jednoznacznie apelują, aby jak najczęściej odwiedzać takie osoby w domu Seniora. Takie odwiedziny mogą potrzymać pacjenta na duchu a kontach z rodziną jest bardzo ważny. Według osób tam pracujących wielu ludzi o tym zapomina, co z pewnością nie jest miłe i czasem powoduje pogorszenie się samopoczucia u pacjentów. Warto zatem znaleźć chwilę wolnego czasu i minimum raz na kilka tygodni odwiedzić taką osobę, trzeba się również liczyć z tym, iż sytuacja epidemiczna utrudnia nieco kontakt z bliskimi jednak możliwość odwiedzin nie zostaje zamknięta. A gdyby okazało się, że odwiedziny są niemożliwe warto wykonać telefon. To również jest znakomita forma kontaktu.