Czarna bateria kuchenna – jak detale wpływają na wystrój kuchni?

Czarna bateria kuchenna

Kuchnia jest sercem domu. Nic zatem dziwnego, że urządzamy ją z prawdziwą pasją, skrupulatnie dobierając poszczególne meble, dodatki, sprzęty. Detale są niezwykle ważne, bo to one finalnie zadecydują o wyglądzie całości. A gdyby tak postawić na oryginalność i zamontować przy kuchennym zlewie wyjątkową baterię? Oto jak czarna bateria kuchenna może zmienić wygląd wnętrza!

Czerń symbolem elegancji

Niejednokrotnie w takich pomieszczeniach jak kuchnia unikamy czarnych sprzętów i dodatków, w obawie o to, że będą się brudzić i nieestetycznie wyglądać. Pomijamy jednak przy tym ich walory estetyczne, a te zdecydowanie przewyższają kwestie związane z drobnymi zabrudzeniami. Jak czarna bateria kuchenna może wpłynąć na wygląd pomieszczenia?

  • Czarny uznawany jest za kolor elegancki, ale śmiało można powiedzieć o nim, że skrywa jakąś tajemnicę. Stosowanie go we wnętrzu budzi dokładnie takie samo wrażenie. Utrzymywanie pomieszczenia w delikatnym, specjalnie zaplanowanym mroku, może uczynić go naprawdę wyjątkowym. Takie detale jak czarna bateria kuchenna zdecydowanie wpisują się w to założenie. 
  • Czerń wspaniale łączy się z kolorami, które delikatnie ją łamią i uwypuklają jej elegancką naturę. Doskonałym przykładem jest tu złoto, srebro lub błyszczący granat. Zlew lub szklane dodatki w jego okolicach, które będą utrzymane w tych kolorach, mogą wspaniale korespondować z czarną baterią kuchenną. 
  • Z czarnym kolorem dużo łatwiej o aranżacyjną spójność. Nic nie stoi na przeszkodzie, by całą kuchnię utrzymać w czerni, rozświetlając ją jedynie drobnymi dodatkami. Czarna bateria kuchenna będzie tu bardzo pomocna, o wiele lepiej wpisze się w tę koncepcję, niż np. bateria srebrna. 

Jak utrzymać czarną baterię kuchenną w czystości?

Głównym powodem, dla którego rezygnujemy z posiadania pięknej czarnej baterii kuchennej, jest kwestia utrzymywania jej w czystości. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie jest to żadnym problemem. Po pierwsze dlatego, że nawet delikatne przetarcie szmatką baterii tuż po jej używaniu, może przynosić zadowalające rezultaty. Po drugie dlatego, że istnieje szereg preparatów, które na powierzchni czarnej baterii kuchennej stworzą delikatną, niewidoczną powłokę hydrofobową. To sprawi, że krople wody – zamiast zatrzymywać się i zasychać na powierzchni baterii – będą po niej spływać, zostawiając ją suchą i niezabrudzoną. Dzięki temu możesz cieszyć się pięknym wyglądem swojej kuchni, włączając w to takie detale, jak czarna bateria kuchenna.