Czy warto zamawiać zaproszenia ślubne online?

zaproszenia ślubne

Organizacja ślubu wymaga pełnego zaangażowania, a młoda para chce mieć pewność, że każdy detal jest idealnie zgodny z wyobrażeniami. Dlatego pewne zamówienia, na przykład na księgi gości albo zaproszenia ślubne, nie są zwykle składane online. A może to błąd?

Oryginalne ślubne zaproszenia z Internetu

Jeśli mieszkasz w Warszawie czy Krakowie, to poświęcając kilka dni, faktycznie możesz zjeździć miasto wzdłuż i wszerz, szukając idealnych zaproszeń na ślub w lokalnych firmach. Ale nawet w dużych miastach wybór i tak będzie mniejszy, niż gdyby po prostu zamówić zaproszenia ślubne online. I nie chodzi tylko o to, że po prostu będzie więcej propozycji do wyboru. Niektóre piękne zaproszenia mogą być wykonywane w technologii, którą dysponuje tylko kilka firm – drewniane, złocone czy kaligrafowane zaproszenia ślubne to przecież prawdziwa rzadkość, a jednocześnie coś, czego w tak wyjątkowym dniu trudno gościom i sobie odmówić.

Będzie po prostu sprawniej

Piękne zaproszenia ślubne nie powstają z dnia na dzień. I tu nawet w większym mieście nie ma co liczyć na to, że oryginalne zaproszenia ślubne zostaną wydrukowane w mniej niż 2-3 tygodnie. A naprawdę trzeba zorganizować je przecież znacznie szybciej, żeby jeszcze zdążyć je dostarczyć. Paradoksalnie wcale nie będzie szybciej, jeśli umówisz się na odbiór osobisty. Złożenie zamówienia przez Internet i dostarczenie zaproszeń ślubnych przez kuriera będzie często sprawniejsze. Nie wspominamy już nawet o tym, że stres związany z organizacją ślubu i natłok innych obowiązków – trzeba przecież przygotować menu weselne czy listę dodatków weselnych i dekoracji – wcale nie ułatwiają organizacji pracy.

Wszystko w jednym miejscu

Jedną z największych zalet zamawiania zaproszeń w sieci jest fakt, że przy okazji można złożyć też zamówienie na inne artykuły, które stylistycznie powinny współgrać z zaproszeniami: karty menu, karty okolicznościowe z podziękowaniami dla rodziców, etykietki na wódkę czy bilety imienne dla gości weselnych na stół. Oczywiście, czasem drukarnia ma przygotować tylko i wyłącznie zaproszenia ślubne – wtedy nie trzeba martwić się już spójnością stylistyczną, ale to już raczej kwestia organizacji.

Po prostu jest taniej

Tak, wiemy, że dzień ślubu nie jest raczej datą, która kojarzy się z dbałością o budżet, ale bądźmy szczerzy: jeśli można kupić dodatki ślubne w najwyższej jakości i niższej cenie, to zdecydowanie lepiej zrobić tak, niż wydawać mnóstwo pieniędzy na detale. Wesele i tak nie będzie tanie, warto więc dwa razy spojrzeć na każde zamówienie i pomyśleć, czy tego samego nie da się zrobić taniej, a co najmniej równie dobrze. Zwykle złożenie zamówienia na zaproszenia ślubne online właśnie na to pozwala. I nawet jeśli nie będą to wielkie kwoty, to i tak warto poczynić te drobne oszczędności.

Więcej możliwości

W zależności od tego, jak wiele zaproszeń chcesz zamówić, niekiedy będziesz mieć możliwość indywidualizacji albo zakupu pakietów. Znów – w teorii w zleceniach nieinternetowych też tak można, ale jest to mniej wygodne, łatwiej o pomyłkę, a już na pewno zdecydowanie przedłuży to proces przygotowania zaproszeń. Ponieważ wielu wykonawców online oferuje zarówno zaproszenia gotowe, jak i tworzone na indywidualne zamówienie, można zadbać o to, żeby każdy z gości otrzymał piękne zaproszenie wykonane z największą starannością, a jednocześnie niektórych gości, na przykład rodziców i świadków, zaprosić w sposób wyjątkowy.

Zamów zaproszenia na ślub online

Przygotowywaniem zaproszeń na ślub zajmujemy się już na tyle długo, żeby wiedzieć, jak wielką wartość mają one dla gości zapraszanych na wesele. Świetnie wiemy, że zaproszenia to ważny symbol i wiemy, że nikt nie chce ich zamawiać w ciemno, tylko dlatego, że jest taniej czy wygodniej. Dlatego w Blooming Elegant możemy wysłać zaproszenia poglądowe dostępne w naszej ofercie: zapoznasz się z naszymi propozycjami i zdecydujesz o złożeniu zamówienia na podstawie konkretnego produktu, a nie naszej obietnicy. Tak czy inaczej – nie masz niczego do stracenia, a zyskać możesz wiele.