Czym kierować się przy wyborze walca do robót drogowych?

Czym kierować się przy wyborze walca do robót drogowych?

Walec budowlany to urządzenie niezbędne w procesie budowy dróg i innych utwardzonych powierzchni. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z inwestycjami drogowymi, ale również brukarskimi, walec okazuje się nieodzownym sprzętem, przyspieszającym i ułatwiającym wykonanie pracy.

Jak wybrać odpowiedni walec drogowy?

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki walec do robót drogowych będzie dla ciebie najlepszym wyborem, sklep internetowy Norwit.pl chętnie przedstawi ci kilka wskazówek.

Walec do kamienistego podłoża

Zadaniem walca jest zagęszczanie gruntów, na którym zostaną wykonane kolejne warstwy drogi. W przypadku, jeśli podłoże jest kamieniste, świetnie sprawdzi się walec okołkowany Weber MC 85. Jest to pojazd samobieżny, wyposażony w bęben ze specjalnymi kołkami, które pozwalają kruszyć większe kamienie, ułatwiając ich właściwe ubicie i zagęszczenie gruntów. Sprzęt można zakupić bezpośrednio w sklepie Norwit.pl.

Uniwersalny walec do robót drogowych — prowadzony

Jeśli do wykonania są prace na mniejszych powierzchniach, polecamy prowadzony walec drogowy Bomag BW 55 E. Jest to urządzenie o wszechstronnym zastosowaniu, z którym zagęszczanie gruntu będzie odbywać się jeszcze szybciej i dokładniej, niż przy pomocy innych urządzeń. To, co wyróżnia ten walec drogowy to przede wszystkim wysoka zwrotność urządzenia, a także niezawodność idąca w parze z użyciem najwyższej jakości materiałów do produkcji. E-sklep Norwit.pl posiada w sprzedaży to urządzeni, które jest dostępne od ręki i można je mieć w konkurencyjnej cenie.

Ręczne zagęszczanie gruntu zagęszczarką

Jeśli do wykonania mamy klasyczne prace brukarskie, to klasyczne walce mogą być urządzeniami przewymiarowanymi do takich prac — chyba że w grę wchodzą prace na dużych powierzchniach parkingów. W pozostałych przypadkach świetnym wyborem są ręczne zagęszczarki. Zagęszczanie gruntu z ich pomocą polega na pchaniu przed siebie zagęszczarki, która wyposażona jest w metalową płytę wibracyjną. To samo urządzenie, po założeniu specjalnej gumowej osłony, może być wykorzystane do zagęszczania ułożonej kostki brukowej. Sklep online Norwit.pl w ofercie ma duży wybór zagęszczarek, w tym zagęszczarki jednokierunkowe i rewersyjne.

Jakie są zalety mechanicznego zagęszczania gruntów?

  • Wysoka dokładność pracy,
  • Szybkość i wydajność;
  • Łatwość zagęszczania nawet trudnych gruntów;
  • Możliwość prac w trudno dostępnych miejscach.

Jeśli szukasz walca lub zagęszczarki, które będą dostosowane do potrzeb Twojej firmy, sklep Norwit.pl na pewno ma w ofercie taki rodzaj urządzenia, Aby go znaleźć, skontaktuj się z nami.