Dekoracje polecane do wnętrz w stylu glamour

Dekoracje polecane do wnętrz w stylu glamour

Efektowne dekoracje to niezbędny element każdego pomieszczenia urządzonego w stylu glamour. Dotyczy to w szczególności salonu, w którym najczęściej przyjmujemy gości i spędzamy wolny czas. Jak dobrać dodatki, które dodadzą pomieszczeniu eleganckiego charakteru, ale jednocześnie nie będą sprawiały wrażenia kiczowatych? Tego dowiesz się z naszego dzisiejszego artykułu!

Rodzaje dodatków do wnętrz

Na rynku dostępny jest szeroki wybór artykułów dekoracyjnych – od drobnych bibelotów po duże obrazy czy rzeźby. W pomieszczeniach w stylu glamour możemy zastosować różnorodne dekoracje, które podkreślą luksusowy charakter wnętrza. Wydawać mogłoby się zatem, że dobór odpowiednich nie powinien być problematyczny. W przypadku stylu glamour pełnego blichtru i przepychu łatwo jest jednak przesadzić z dekoracjami. Skutkiem tego zamiast eleganckiego wystroju uzyskujemy efekt kiczu i przetłoczenia.

Jeśli chcesz dodać pomieszczeniu blasku, wybierz szklaną paterę, na której ustawisz ozdobne świece lub ułożysz owoce. W pomieszczeniach w stylu glamour pięknie prezentują się też chromowane latarnie i kryształowe świeczniki. Możesz wybrać również nowoczesne lampki LED w szklanych cylindrach. Funkcję dekoracyjną mogą pełnić także meble – stylowe pufy, ławy czy stoliki kawowe na chromowanych stelażach. Jeśli zdecydujesz się na tego rodzaju funkcjonalne i efektowne dodatki, lepiej zrezygnować ze zbierających kurz bibelotów. Ozdobne figurki czy stroiki z pewnością przyciągną wzrok gości, jednakże w nadmiarze mogą zaburzyć harmonijny wygląd wnętrza. W pomieszczeniu urządzonym w stylu glamour, w którym meble i dodatki charakteryzują się połyskującym wykończeniem, do stworzenia klimatycznego wystroju w zupełności wystarczy kilka stylowych akcesoriów.

Harmonijny wystrój pomieszczeń w stylu glamour

Jak wspomnieliśmy, styl glamour charakteryzuje się wykorzystaniem połyskujących materiałów. Pięknie odbijają one światło, dodając pomieszczeniu blasku. Aby wszystkie dodatki tworzyły harmonijną całość, przy ich doborze zwróć uwagę na wykorzystane materiały i kolor wykończenia. Zadbaj o to, aby fotele, pufy i inne siedziska obite były podobnymi tkaninami. Wybierając świeczniki czy chromowane latarnie, dobierz ich barwę do metalowych elementów stelaży mebli. Jeżeli masz stolik kawowy na złotych nogach, lepiej zrezygnuj ze srebrnych dodatków. O wiele lepiej będą prezentować się te wykończone na kolor złoty. Ciekawe aranżacje znajdziesz na stronie sklepu internetowego Messa Home. Możesz tu kupić różnorodne elementy wyposażenia wnętrz w stylu glamour. Fotografie przestrzeni urządzonych z wykorzystaniem rozmaitych dekoracji z pewnością pomogą Ci w doborze akcesoriów odpowiednich do Twojego domu czy mieszkania!