Dentysta w pobliżu Golubia-Dobrzynia – gdzie zaprowadzić dziecko?

Dentysta

Twoje dziecko skarży się na ból zęba? A może nie lubi przestrzegać zasad higieny i masz nadzieję, że dentysta pomoże edukować malucha w tym temacie? Z takiego czy innego powodu w końcu wylądujesz ze swoją pociechą w gabinecie stomatologicznym. Dlatego zawczasu zorientuj się, gdzie znajdziesz godnego zaufania pedodontę. Poniżej kilka wskazówek, na co zwracać uwagę podczas poszukiwań.

​Dentysta w pobliżu Golubia-Dobrzynia – wyposażenie gabinetu

Zanim przyjrzysz się osobie samego dentysty, najpierw dobrze rozejrzyj się po jego gabinecie. Banalną, lecz niezwykle ważną kwestią jest czystość, czyli porządek zachowany na stanowisku pracy pedodonty. Obecności narzędzi niezbędnych do wykonywania zabiegów nie da się uniknąć, jednak powinny być sterylnie czyste i położone poza zasięgiem dziecka. Chociaż gabinet dentysty nie jest najlepszym miejscem na kolorowe dekoracje czy maskotki, nie zaszkodzi kilka miłych dla oka obrazków oraz plakatów promujących dbanie o higienę jamy ustnej. Zwróć także uwagę na sprzęty znajdujące się wewnątrz. Czy są przestarzałe? A może klinika inwestuje w nowoczesne urządzenia? Ta kwestia da Ci ważną wskazówkę w kwestii poziomu świadczonych usług.

​Dentysta w pobliżu Golubia-Dobrzynia – podejście do dziecka

Musisz pamiętać o jednej ważnej rzeczy. To Ty jesteś osobą odpowiedzialną za zachowanie malucha. Jako rodzic musisz przygotować go do wizyty, porozmawiać i wytłumaczyć co się będzie działo. Nie jest wskazywane okłamywanie dziecka w takiej sytuacji, gdyż może dojść do niechcianej negatywnej reakcji, kiedy odkryje, że w rzeczywistości czeka go zabieg. Jeśli pociecha będzie trudna do poskromienia, niektórzy dentyści mogą naliczyć dodatkową opłatę. Nie zmienia to faktu, że pedodonta powinien wykazać się cierpliwością i empatią. Jeśli złapie z malcem dobry kontakt, nie zniechęci go do kolejnych wizyt i nauczy dbać o higienę. Na wysoki poziom usług w gabinecie dentysty dziecięcego można liczyć udając się do Perfekt Smile w okolicy Golubia-Dobrzynia. Mali pacjenci są mile widziani w placówce, podobnie jak ich rodzice i przybywający do protetyka dziadkowie.