Dlaczego podczas niszczenia akt nie należy używać biurowej niszczarki?

niszczenie akt

Czym profesjonalne niszczenie dokumentów różni się od stosowania niszczarek biurowych? Co oferuje sprzęt, którego możemy użyć do samodzielnej utylizacji akt? Sprawdź odpowiedzi na te pytania i dowiedz się, który wariant jest bezpieczniejszy.

Co oferuje biurowa niszczarka i jakie są jej ograniczenia?

Współczesne urządzenia tego typu są coraz bardziej udoskonalane, by z powodzeniem spełniać oczekiwania klientów, wymagających wyższej sprawności niszczarek. Producenci tego biurowego wyposażenia często oferują możliwość niszczenia wielu stron jednocześnie. Nie poprzestają jednak na papierze. Niektóre z niszczarek są w stanie zniszczyć także pendrive’y oraz płyty CD. Dlaczego więc nie zostać przy tym rozwiązaniu? Powodów jest kilka.

Po pierwsze niszczenie dokumentów z pomocą biurowej niszczarki jest dość czasochłonnym zadaniem. To prawda, że nowoczesne modele oferują znacznie większą sprawność niż warianty sprzed chociażby 10 czy 15 lat. Taki sprzęt nadal jednak wymaga w pewnym stopniu czynnika ludzkiego, bo ktoś musi go obsługiwać. O ile to nie jest tak duży problem, gdy mamy niewiele akt, sprawa znacznie się komplikuje, gdy zależy nam na tym, by przeprowadzić masowe niszczenie dokumentów, Najważniejsza pozostaje tu jednak kwestia bezpieczeństwa. Jak biurowe niszczarki spisują się na tym polu?

Niszczenie dokumentacji w twojej firmie – czy rzeczywiście jest bezpieczne?

Wszyscy wiemy, w jaki sposób działają niszczarki. Urządzenia tną kartkę na cieniutkie paseczki, które następnie trafiają do specjalnego pojemnika. To, jak grube będą owe skrawki papieru, zależy od tego, jaki sprzęt wybierzemy. Im paski są cieńsze, tym lepiej, bo trudniej będzie odtworzyć informacje z takiego dokumentu. “Trudniej” nie oznacza jednak, że jest to niemożliwe. Teoretycznie osoba mająca złe zamiary nadal może zdecydować się na to, by poświęcić sporo czas na odtworzenie akt. Nie jest to więc w pełni bezpieczne niszczenie dokumentów.

Usługi niszczenia dokumentów – alternatywa dla niszczarek biurowych?

Podmioty, oferujące takie wsparcie używają technologii, która:

  • nie jest dostępna firmom, nie specjalizującym się w takich działaniach jak profesjonalne niszczenie akt
  • wyróżnia się niezwykłą wydajnością
  • jest w stanie zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa, bo odtworzenie danych nie jest w żaden sposób możliwe.

Z tego typu usługi możemy skorzystać, nawiązując współpracę z Rhenus Data Office.