Dlaczego warto zainwestować w rękawice bokserskie z siateczką wentylującą?

rękawice bokserskie

Rękawice bokserskie stanowią podstawowe wyposażenie każdego pięściarza, bez względu na jego wiek czy umiejętności. To sprzęt odpowiadający za ochronę dłoni zawodnika. Rękawice chronią przed ciosami, amortyzując siłę oddawanych uderzeń. Wśród wielu rodzajów rękawic bokserskich wyróżniamy modele z wentylacją lub bez niej. Dlaczego warto wybierać te pierwsze? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w dalszej części artykułu.

Czym jest system wentylacji w rękawicach bokserskich?

Dostępne na rynku rękawice bokserskie różnią się pomiędzy sobą wieloma parametrami. Poza rozmiarem, wagą, materiałem wykonania, typem wypełnienia i rodzajem zapięcia, jest nim także system wentylacji. Niektóre modele są w niego wyposażone, inne nie.

Czym jest wentylacja w rękawicach? Na to pytanie odpowiada doradca klienta w sklepie bokserskim Leone Polska, który jest oficjalnym przedstawicielem znanej włoskiej marki Leone1947: W czasie treningu dłoń pięściarza intensywnie się poci, co ma negatywny wpływ na komfort zawodnika. Problem spoconych dłoni bywa naprawdę nieznośny, dlatego warto zrobić wszystko, by się go pozbyć. Powstała wilgoć musi być w jakiś sposób usuwana z wnętrza rękawic. Właśnie z tego powodu wymyślone zostały rękawice z wentylacją. Siatka wentylująca na zewnątrz rękawic jest odpowiedzialna za właściwy przepływ powietrza i tym samym lepsze odprowadzanie wilgoci. System wentylacji zastosowany w wybranych modelach odprowadza wilgoć, wpływając bezpośrednio na zmniejszenie efektu pocenia się dłoni i tym samym zwiększenie komfortu treningu.

Zalety rękawic bokserskich z wentylacją

Największą zaletą rękawic wyposażonych w system wentylacji jest lepsze odprowadzanie wilgoci i zapobieganie poceniu się dłoni. Nie jest to jednak jedyny plus zakupu modeli z siatką wentylującąZastosowanie odpowiedniego systemu wentylacji hamuje rozwój bakterii, grzybów i innych drobnoustrojów, powstających w miejscach narażonych na działanie wilgoci. Brak efektu spoconych dłoni prowadzi również do lepszego chłodzenia tej części ciała. Co więcej, sprzęt z wentylacją nie wydziela specyficznego, nieprzyjemnego zapachu znanego z zawilgoconych przestrzeni. Utrzymanie czystości i odpowiedniej higieny rękawic jest dzięki temu znacznie łatwiejsze. Rękawice nie muszą być często wietrzone i suszone, a ich czyszczenie ogranicza się do przetarcia materiału zewnętrznego przy użyciu wilgotnej szmatki.

Rękawice z wentylacją – dlaczego ich kupno to dobry pomysł?  

Podczas wyboru rękawic bokserskich zawodnicy rzadko zwracają uwagę na obecność systemu wentylacji. Dotyczy to przede wszystkim początkujących fighterów, dla których najważniejszy jest wygląd zewnętrzny produktu. Osoby te kłopot spoconych, zawilgoconych dłoni dostrzegają dopiero po kilku odbytych treningach. Tymczasem warto zadbać o to już na etapie poszukiwań rękawic. Kupno modelu z wentylacją rozwiązuje problem spoconych dłoni i pozwala w stu procentach skupić się na treningu. W zależności od rodzaju rękawic system wentylacji może mieć inną nazwę, jednak jego działanie zawsze jest podobne. Poprawa przepływu powietrza wewnątrz rękawic i właściwe odprowadzanie wilgoci (potu) na zewnątrz zapewnione jest wyłącznie w modelach wyposażonych w siateczkę wentylującą.