meble z drewna bukowego

Przedmioty, jakimi otaczamy się we wnętrzu swojego mieszkania, snują historię o nas samych. Książki na półkach, rodzinne zdjęcie na regale bądź tkany obrus na stole – wszystkie elementy aranżacji są w jakiś sposób spersonalizowane. Warto jednak zatroszczyć się nie tylko o dopasowanie wystroju do osobowości domowników, ale też o to, aby wybrane wyposażenie służyło im jak najdłużej. Możliwość ekspresji i trwałość zapewniają meble z drewna bukowego.

Dom jest prywatną, osobistą przestrzenią, w której chcemy czuć się swobodnie. Poszukujemy najbardziej komfortowych rozwiązań, pozwalających na wygodne poruszanie się i życie w jego wnętrzu. „Sielankę” przerywa jednak wadliwe wyposażenie: za małe, za duże lub uszkodzone. Między innymi dlatego meble z drewna bukowego są tak dobrym wyborem – nie jesteśmy zmuszeni do przerwania relaksu, żeby naprawić szafkę i nie irytuje nas zdzierająca się okleina. Sprzęty wykonane z tego materiału niełatwo ulegają podobnym usterkom.

Wyjątkowe właściwości mebli z drewna bukowego 

Buk jest jednym z najchętniej wykorzystywanych surowców – to elastyczny, solidny oraz trwały budulec. Nic więc dziwnego, że wykonane z niego wyposażenie cieszy się dużą popularnością. Sprzęty wyróżniają się naturalną, rzadko spotykaną barwą: czerwono-brązową lub blado żółtą, a także specyficznym wyglądem słojów (mają ciemniejsze plamki). Meble z drewna bukowego sprawiają, że wnętrze wydaje się nieco bardziej przytulne. Sprzęty ocieplają nieco chłodniejsze i prostsze aranżacje, dzięki czemu łatwo można poczuć się „jak w domu”.

Surowiec jest niemalże tak samo wytrzymały, jak dąb. Buczyna jest dosyć twarda, dlatego znosi duże obciążenie bez straty na swoim wyglądzie (nie trzeba martwić się tutaj o odkształcenia i wypaczenia). Ta cecha powoduje też, że wyposażenie sprawdza się w często użytkowanych pomieszczeniach – mimo intensywnej eksploatacji, meble z drewna bukowego są stosunkowo odporne na zarysowania, wyszczerbienia i inne uszkodzenia mechaniczne. Dobrym pomysłem jest zatem np. zakup stelażu łóżka z tego materiału, dostępnego w ofercie firmy Meble K&D.

Co jeszcze wyróżnia meble z drewna bukowego? 

Ciepła barwa materiału sprawia, że mieszkanie prezentuje się przytulniej. Lepiej odpoczywamy we wnętrzu, w którym dobrze się czujemy, a opisywane wyposażenie z pewnością powoduje, że wygląda ono znacznie bardziej przyjemnie. Meble z drewna bukowego wyróżniają się subtelną, jednak wyjątkową estetyką, oddziałującą na całość aranżacji. Podobnie jak brzoza, surowiec nie wydziela również specyficznego, leśnego zapachu.