Ekskluzywna łazienka – jakie cechy powinna mieć?

Ekskluzywna łazienka

Współczesny wystrój wnętrz bardzo podkreśla estetyczną funkcję łazienek. Dlaczego? Ponieważ tak naprawdę domowa łazienka może zamienić się w małe SPA. To tutaj można korzystać z relaksujących kąpieli, czy szybko odświeżyć się pod prysznicem. Jednak co zrobić, gdy w mieszkaniu jest tylko jednak łazienka i trzeba wybierać pomiędzy prysznicem a wanną?

Ekskluzywna i funkcjonalna łazienka

Jak wiadomo, przy okazji baterii łazienkowych, które znajdują się przy wannach, dostępne są także słuchawki prysznicowe. Przede wszystkim pozwalają w łatwy sposób umyć wannę, ale także stanowią alternatywę dla tradycyjnego prysznica. Ciężko jednak o to, aby wygodnie stanąć w wannie, by skorzystać z prysznica i jednocześnie nie ochlapać przy tym całej łazienki.

W niektórych przypadkach można zdecydować się na kurtynkę, która ograniczy rozpryskiwanie się wody. Ale czy taka kurtyna wpisuje się w elegancki charakter pomieszczenia?

Okazuje się, że można mieć jednocześnie prysznic i wannę, a przy tym zachować bardzo elegancką stylistykę wnętrza. Rozwiązaniem są szklane kabiny, które montuje się na wannie. Przypominają kabiny prysznicowe i taką też funkcję pełnią. A jednocześnie zastosowanie takiego elementu wpisuje się w wysoką estetykę pomieszczenia.

Prysznic w ekskluzywnej łazience

Jeśli ktoś decyduje się na samą kabinę prysznicową i pragnie utrzymać bardzo elegancki design wnętrza, powinien przede wszystkim rozważyć montaż kabiny bez brodzika. W takim jednak przypadku projekt uwzględnić na wczesnym etapie. Dlatego, że należy wykonać kratkę ściekową oraz spadek w miejscu, gdzie znajdować się będzie kabina.

Jednak takie rozwiązanie pozostawia wiele przestrzeni, jeśli chodzi o wykończenie podłogi, wraz z miejscem, gdzie znajdować się będzie kabina.

Jak elegancko wykończyć łazienkę?

Popularnym rozwiązaniem są oczywiście płytki. Jednak coraz chętniej mówi się także o betonie dekoracyjnym. Materiał ten posiada odpowiednią odporność na wodę, a jednocześnie zapewnia lepszą przyczepność, jeśli chodzi o podłogę. Jednocześnie, warto zwrócić uwagę na szeroką gamę kolorystyczną. Beton dekoracyjny umożliwia uzyskanie jednolitej powierzchni, czyli inaczej, niż w przypadku płytek, gdzie widoczna jest fuga oraz miejsce łączenia pomiędzy nimi. Taka spójna powierzchnia nie tylko ułatwia codzienne utrzymanie czystości w łazience, ale zapewnia także zaskakujący efekt wizualny.